ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 3 پست ] 
نويسنده پيغام
 موضوع پست: [ اخبار ] شهید شاخص شهرستان در سال 93 زنده یاد شهیدحسن عزیزی
پستارسال شده در: پنج شنبه 16 مرداد 1393, 5:22 pm 
مدیر تالار
مدیر تالار
نماد کاربر
آفلاين
تاريخ عضويت:چهارشنبه 7 اردیبهشت 1390, 8:23 am
پست ها :
4791 پست
محل سکونت:
شهر زیبای میلاجرد
تشکر کرده اید:
14441 مرتبه
تشکر شده:
11280 مرتبه در 2505 پست ها

محل تولد: جهان هستی

نام و نام خانوادگی :     حسن عزیزی


نام پدر:                       حمزه


تاریخ تولد:                   1331


محل تولد :                   میلاجرد


عضویت :                     بسیجی و جانباز و آزاده


محل شهادت :             اردوگاه 17 تکریت عراق


تاریخ شهادت :             1368/4/21


محل دفن :                  اراک


تاریخ رجعت:             1381/5/6
وصیت نامه ی شهید:


در آن حال که وصیت می نویسم از تمامی وجودم بر این سطرهای خالی که نشان می دهد در وجود من عشق به شهادت و راه حسین است که راه رسیدن به الله است پیش رو گرفتم ... بدانید قرآن که کلام آسمانی است در وجود من آتشفشانی بوجود آورده است که تمامی وجودم را به تحریک وا داشته است و ذره ذره وجودم عشق به شهادت و عشق به خدا پر شده است و به مردم رنج کشیده دنیا این نوید را می دهد که بزودی حق بر باطل جایگزین خواهد شد . زمان تو شاهد باش و تاریخ تو بنویس که ما فقط بخاطر اسلام می جنگیم ...


 


سخنی چند در باب زندگی نامه شهید


نسیم پرمهر وجودش به گاه 1331 بر مرغزار عالم وزیدن گرفت تا مردمان پاک رخ و صاف بین سامان میلاجرد را بر سفره نوازش و ستایش خویش میهمان سازد.


روحیه خداباوری ، توکل و دیانت پیشگی خانواده او را از همان دوران کودکی مؤمن ، با اعتقاد و مرید ائمه اطهار (سلام اله علیها) بارآورد. رضایت و دعای خیر پدر و مادر این آیینه تمام نمای سخاوت و گذشت را بر مرتبت عزت جاودانه ساخت. به نیت کاستن آلام و مشقات حاصل از فقر و تنگ دستی خانواده مردانه کمر همت به کار و تلاش بست و میراث حلال و شریف پدری یعنی شغل کشاورزی و دامداری سنتی را اختیار نمود. بنیانِ گذاران روزگار در کوخی فکند که هر خشت آن درس سادگی ، قناعت و نجابت می آموخت. گرچه از نعمت تحصیل و سواد محروم بود ولی از زلال چشمه احکام اسلام و معارف انقلاب خوب می گفت و داد سخن برطریق حق می داد.


آراسته به صفات پسندیده و کردار خاص بودکه دلیل تمایزش از دیگران به شمار می آمد. خیراندیشی و نوع دوستی اش زبانزد عام و خاص بود. هر فرصتی را برای دستگیری و رسیدگی  به احوال محرومان غنیمت می شمرد.


وجاهت وکمال ستودنی وی در بین آحاد مردم تیر چاره و تدبیر او را که غالباً صبغه الهی و خلق نوازی داشت به کانون هدف هدایت می کرد. هنوز هم بغض غم و غربت در کوچه پس کوچه های قدیمی کهنه محله میلاجرد به امید یافتن نشانی از کیسه محبت و ایثار شهید میل ناله و افغان دارد. آثار خلق خوش و زینت سلوک شهید سیمای خیره کننده ای از جذابیت رفتار و رابطه او با دیگران را به نمایش می گذاشت به نحوی که اقوام و خویشاوندان غالب اوقات فراغت خویش را به نزد او اجتماع کرده و بهره ها از فیض وجودو دریای مهرش می بردند. زمام کلام در وصف شور انقلابی و شوق حسینی شهید را باید به مجالی فراخ و الفاظی فخیمه سپرد تا مرکب عشق در آن بتازد.


 


در جمع افلاکیان خاکی منتسب به دیار آفتاب (استان مرکزی) که بال سرخ شرافت گشوده ، رشک و حیرت ملائک افزودند تنها شهید با رفعتی است که در دفتر ماندگار جهاد و پیکار مردانه او چهار ورق زرین هر یک زیور یافته به مطلع «بسیجی» «جانباز» «آزاده» و «شهید» چشم و قلب هر صاحب معرفتی را مجذوب و مسخر خویش می سازد.


آن گاه که دیار شیران و پارسایان ، ایران اسلامی و نظام الهی آن آماج هجوم ددمنشانه و عرصه تاخت وحشیانه یزیدیان زمان قرار گرفت روح غیرتش امن از دیدگان ربود و در اجابت ندای روح امت و امام خوبان خمینی کبیر(ره) رخت رزم بر سرو قامتش پوشید.


منطقه عملیاتی سر پل ذهاب مقارن با شهادت شهید کلاهدوز و جمعی از یاران عاشورایی اش هدف اصابت کالیبر هلی کوپتر از ناحیه شکم و پا واقع شد و مفتخر به دریافت مدال 45درصد جانبازی گردید. آری مجاهدین خالص خدا را فضیلتی است که قاعدین را در حسرت آن باید دلق دنیوی جسم سوخت. با بهبودی و مداوای نسبی در اعزامی دیگر منطقه بانه کردستان و گروه ضربت و جنداله لشگر 27 محمدرسول اله(ص) را به امید نعمت وصال، وعده گاه الهی یافت.چون شیری شرزه و ژیان بر دشمن زبون می غرید. شرح دلیری و اراده چون کوه استوارش دیوان گرانی می طلبد.  عزیزی از همرزمانش می گفت: این مرد خستگی ناپذیر که روح بلندش به شوق دیدار محبوب جسم توانمندش را لحظه ای آرام نمی گذشت در سال 63 و سن قریب به 45 سال با وجود مجروحیت شدید در قسمت حساس بدن که بعضاً موجب پیدایش درد سنگین شکم می شد و راه رفتن را بر او دشوار می ساخت داوطلبانه در ابتدای ستون نفرات قامت می افراخت و مناطق کوهستانی و گردنه های ترسناک و صعب العبور شهر بانه و مناطق اطراف آن را در حالی که به دو دست خود چهار قبضه سلاح کلاش می گرفت و بار سنگینی از تجهیزات و مهمات چون سینه خشاب کامل و کوله پشتی حاوی گلوله آر پی جی همراه داشت با صلابتی خاص و عزمی محکم می پیمود و پیش می رفت. همین بر انگیزه مقاومت جوانان گروه می افزود و باور آنان را خلل ناپذیر می نمود. هر روز صبحگاهان شاهد تمرین او به وسیله دو قطعه سنگ به سبک ورزش باستانی بودیم. به مدد تن ورزیده و پرتوانش که روح شاداب و جوانی را در خود جای داده بود گاهی به اصرار خود ساعات متوالی در سنگر های کمین به سان شاهین تیزبین دیده بانی می کرد. جام دلش مالامال از مهر و عشق خالص بر ساحت پاک و قدسی حضرت امام خمینی(ره این پرورده مکتب حسینی(ع) بود. شهید بزرگوار از این اسطوره آسمانی با گنج حضرت علی(ع) یاد می کرد و دائم سایرین را سفارش بر پیروی و محبت ورزی می نمودند. در عزیمت به جبهه های جنوب گردان امام حسین(ع) لشگر 17 علی بن ابیطالب(ع) به فرماندهی حاج اسماعیل نادری پرده های بدیع و زیبا از جانبازیها و فداکاریهای این مجاهد نستوه جلوه گری می کند.قبل از عملیات غرور آفرین والفجر 8 گردان تازه نفس با استعداد کامل نیروی رزمنده جایگزین گردان امام حسین(ع) در پت 6 جزیره مجنون (هور العظیم) گردید. چون گردان جدید آشنایی چندانی به منطقه نداشت این شهید بزرگوار خودخواسته میل ماندن نمود تا دست قدرت حق از صندوقچه حکمت خویش گوهری دیگر از عزت را ارزانی او دارد. شگفت اینکه همان شب اول شهید همراه با تنی چند از همرزمان خویش از طرف دشمن غدار غافلگیر شده شبیخون خوردند. شهید علی رقم مقاومت جانانه از ناحیه پا به شدت دچار زخم و آسیب شده در دام اسارت بعثیان قرار گرفت. نهایت امر ایشان با تحمل قریب به 5 سال اسارت و رنجوری در اردوگاههای دژخیمان بعثی که جسم پاکش بر اثر شکنجه های عذاب آور متوالی به نحیفی و ضعف گرایده بود در آغوش سرخ شهادت این فوز عظیم الهی آرام گرفت.


حکایت آسمانی شدن شهید


در بند اسارت نام نامی اش جزو آزادگانی آمده است که از مرز ایمان الهی ، عقیده انقلابی بویژه دلدادگی به امام خمینی(ره) این مقتدای مقتدر آزادگان عالم ، ذره ای عقب نشینی نکرد. در خرداد ماه سال 1368 وقتی خبر غروب غمبار خورشید انقلاب منتشر شد عراقی ها مست غرور شده روزانه ساعاتی را به دست افشانی و پایکوبی  می پرداختند. داغ هجران این بزرگ مرد الهی و تماشای صحنه های شادی یزیدیان بر دل پرمهر شهید بسیار گران می آمد. با محوریت او مراسمات نمایان سوگواری و روضه خوانی پرسوزی منعقد  می شد. ضجه و ناله دامنه دار عاشقان خمینی(ره) خشم و کینه خصم برانگیخته ، شدت می داد. با  شناسایی و اطلاع قبلی از نقش شهید و روحیه ولایت خواهیش روزی به داخل اردوگاه ریخته او را به شدت مضروب و مجروح ساختند. به نقل شاهدان عینی که سید آزادگان انقلاب زنده یاد حاج آقا ابوترابی فرد نیز در جمعشان بوده است بر اثر ریزش خون زیاد بی حال و نزار نقش زمین شد. سید با جلالت که بعدها سال 81 پس از رجعت پیکر شهید به آغوش میهن ، در مراسم بزرگداشت او واقع در مسجد حضرت موسی بن جعفر(ع) شهر اراک شرف حضور داشت ، در وصف آخرین لحظات عمر شریف شهید می گوید: «سرش بر دامن گرفته احوالش را پرسیدم» با آن حال رنجور از من طلب جرعه ای آب کرد به زحمت توانستیم لختی آب آماده کنیم ولی چون آرزوی عاشورایی شدن داشت به سان مولایش حسین(ع) با لبی تشنه به دیدار حق شتافت.


شهید پس از شهادت


حکایات و وقایای پس از شهادت سرافرازانه این سرباز دلیر اسلام خواندنی و شنیدنیست. در منطقه هورالعظیم که به دست دشمن گرفتار آمد از طرف برادران تعاون سپاه خبر آمد ایشان مفقود الجسد گشته اند. خانواده به تبع این خبر تکان دهنده در گلزار شهدای شهر میلاجرد اقدام به ساخت قبری نمادین کرده مراسم ختم و بزرگداشت تأسیس نمودند.پس از چندی طی نامه ای خبر اسارت شهید و زنده بودن او رسید. خانواده بلافاصله به تخریب قبر نمادین پرداخته ، صبوری و انتظار پیشه کردند. امید و سرور آنها چندان دوام نیافت چون از طریق هلال احمر گفته شد برابر تصاویر و اسناد مطمئن ایشان در حین بند و اسارت مفتخر به فیض شهادت گشته ، در منطقه نینوای عراق مدفون شده اند. دریافت این خبر دوباره داغ دل خانواده را تازه و اقیانوس احساس شان را دستخوش طوفان ساخت. به ترمیم و بازسازی قبر نمادین پرداخته ، برنامه سوگواری و بزرگداشت احیا نمودند. فرجام این حکایت که گویی آهنگ پایان ندارد به بیان ذیل که رواست به سوز دل و اشک دیده شبنم شفا گردد آرام می یابد. با گذشت ایامیدر جریان تبادل بقایای مطهر شهدای آزاده با اجساد نیروهای عراقی استخوانهای بندبند جدا شده شهید تحویل خانواده شدو پس از تشییع در زادگاهش یعنی میلاجرد قهرماندر بهشت زهرای شهر اراک قطعه شهدا در دل خاک برای همیشه بیاسود.
_________________
دهانم پر از حرف های نگفته است و دلم پر از درد ....!!!

اما افسوس نه با دهان پر میتوان صحبت کرد و نه با دلی پر از درد!!!!بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي E-mail  
کاربران زیر از شما کاربر محترم maleki به خاطر این پست تشکر کرده اند
مرتضى غرىبى (پنج شنبه 16 مرداد 1393, 5:42 pm), akbarabadi (پنج شنبه 16 مرداد 1393, 7:50 pm), mojtaba20 (جمعه 17 مرداد 1393, 5:29 am), atabaki (شنبه 18 مرداد 1393, 3:28 am), jalali (شنبه 18 مرداد 1393, 7:14 am), mohammadi (شنبه 18 مرداد 1393, 7:16 pm)
 موضوع پست: Re: شهید شاخص شهرستان در سال 93 زنده یاد شهیدحسن عزیزی
پستارسال شده در: پنج شنبه 16 مرداد 1393, 7:51 pm 
مدير انجمن بهبودي
مدير انجمن بهبودي
نماد کاربر
آفلاين
تاريخ عضويت:چهارشنبه 25 خرداد 1390, 10:53 am
پست ها :
1987 پست
محل سکونت:
شهر شهید ان میلاجرد - خیابان سرداران شهید
تشکر کرده اید:
10925 مرتبه
تشکر شده:
3574 مرتبه در 656 پست ها

محل تولد: ميلاجرد

روحش شاد ويادش گرامي باد


_________________
حیات اعضای ماوابسته به برنامه ماست وبرنامه مانیزدرگفته های اعضای ماحیات می یابد

تصوير


بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي E-mail  
کاربران زیر از شما کاربر محترم akbarabadi به خاطر این پست تشکر کرده اند
maleki (پنج شنبه 16 مرداد 1393, 10:08 pm), atabaki (شنبه 18 مرداد 1393, 3:29 am), mohammadi (شنبه 18 مرداد 1393, 7:16 pm)
 موضوع پست: Re: شهید شاخص شهرستان در سال 93 زنده یاد شهیدحسن عزیزی
پستارسال شده در: شنبه 18 مرداد 1393, 6:47 am 
مدیر تالار
مدیر تالار
نماد کاربر
آفلاين
تاريخ عضويت:چهارشنبه 7 اردیبهشت 1390, 8:23 am
پست ها :
4791 پست
محل سکونت:
شهر زیبای میلاجرد
تشکر کرده اید:
14441 مرتبه
تشکر شده:
11280 مرتبه در 2505 پست ها

محل تولد: جهان هستی_________________
دهانم پر از حرف های نگفته است و دلم پر از درد ....!!!

اما افسوس نه با دهان پر میتوان صحبت کرد و نه با دلی پر از درد!!!!بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي E-mail  
کاربران زیر از شما کاربر محترم maleki به خاطر این پست تشکر کرده اند
akbarabadi (شنبه 18 مرداد 1393, 6:59 am), jalali (شنبه 18 مرداد 1393, 7:14 am), atabaki (شنبه 18 مرداد 1393, 7:31 am), mohammadi (شنبه 18 مرداد 1393, 7:16 pm), javad azizi (دوشنبه 20 مرداد 1393, 3:49 pm)
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 3 پست ] 


مباحث مرتبط
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. تصاویر شهید ابوالفضل عزیزی در شبکه سه

atabaki

1

382

يکشنبه 2 فروردین 1394, 11:51 am

maleki نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. روایت سید آزادگان مرحوم حاج آقا ابوترابی از شهید غریب آزاده حسن عزیزی

atabaki

1

483

پنج شنبه 26 مرداد 1396, 7:21 am

jalali نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پخش زنده دعای ندبه شهرستان از شبکه یک سیما

atabaki

1

774

پنج شنبه 9 آبان 1392, 1:04 pm

jalali نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. زندگینامه زنده یاد مهندس علی محمودی

atabaki

0

166

چهارشنبه 13 شهریور 1398, 12:05 pm

atabaki نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. دیدار با خانواده شهید علی محمودی

atabaki

1

351

چهارشنبه 14 اسفند 1392, 4:29 am

atabaki نمایش آخرین ارسال

 


چه کسي حاضر است ؟

كاربران آنلاين: bing [bot]


شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  
cron
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
MilajerdSoftwareGroup Powered by: M.S.G | base on: phpbb 3.0.12 | Persian translator: Maghsad
phpBB SEO