ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 7 پست ] 
نويسنده پيغام
 موضوع پست: احداث مجتمع گلخانه‌ای برای میلاجرد
پستارسال شده در: شنبه 16 آذر 1392, 3:56 pm 
مدیر کل تالار
مدیر کل تالار
نماد کاربر
آفلاين
تاريخ عضويت:چهارشنبه 1 دی 1389, 10:09 am
پست ها :
4574 پست
محل سکونت:
تهران
تشکر کرده اید:
11638 مرتبه
تشکر شده:
13114 مرتبه در 2782 پست ها

محل تولد: میلاجرد

خبرگزاری تسنیم


استاندار مرکزی گفت: شهرستان کمیجان از مناطق کمتر توسعه یافته استان است که با وجود ظرفیت های بسیار متاسفانه توسعه نیافته و باید با شناسایی این قابلیت ها و جذب سرمایه گذار این منطقه نیز توسعه قابل قبولی یابد.


به گزارش سایت میلاجرد و به نقل از  خبرگزاری تسنیم از اراک، محمدحسین مقیمی در نشست شورای اداری کمیجان اظهار کرد: احداث مجتمع گلخانه‌ای برای میلاجرد، لایروبی قنوات، بررسی امکانات شهرک صنعتی کمیجان و افزایش وسعت آن از 92 به 300 هکتار، حمایت از منبت کاران و مبل سازان سمقاور در تکمیل چرخه تولید، احداث جاده 14کیلومتری کمیجان - وفس - آقچه قلعه و حذف نقطه کور ارتباطی این منطقه از مصوبات این نشست است.


وی با اشاره به دیگر مصوبات این جلسه افزود: بررسی و اجرای طرح آبرسانی به کمیجان، تامین اعتبار برگزاری کنگره فخرالدین عراقی درسال آینده، حمایت از خانه های عالم و طرح های سازمان تبلیغات اسلامی درکمیجان و توجه خاص به طرح های روستایی از دیگر مصوبات این نشست در جمع بندی کمیته های هفتگانه کشاورزی، صنعت و معدن، راه و شهرسازی، فرهنگی و دینی، نوسازی مدارس، آب و فاضلاب و شهر و روستایی از دیگر مصوبات این جلسه است.


استاندار مرکزی در این نشست تصریح کرد: رویکرد دولت اعتدال تکمیل طرح های های نیمه کاره در شهرستان ها است و مصوبات مذکور باید با جدیت اجرایی شود و برای حل عقب ماندگی ها تلاش مضاعف شود.


وی گفت: یکی از شرط های اساسی پیشبرد برنامه های توسعه کمیجان همراهی و مساعدت مردم و همدلی و همکاری همه مسئولان این شهرستان در اجرای طرحها است.


نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست اظهار: شهرستان کمیجان با مشکلات زیربنایی دست و پنجه نرم می کند که مهمترین آنها کمبود آب شرب، راه های ارتباطی نا مناسب و شهرسازی و امور رفاهی نا مطلوب است و می طلبد مسئولان توجه ویژه ای به این شهر داشته باشند.


محمدحسن آصفری با اشاره به دیگر ضرورت های لازم در کمیجان گفت: ایجاد و تقویت انسجام بخش های فرهنگی، اجتماعی، گردشگری و آموزش عالی و اقتصادی درکمیجان از ضرورت هاست که باید هرچه سریعتر نسبت به رفع آنها اقدام شود.


_________________


بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي E-mail  
کاربران زیر از شما کاربر محترم atabaki به خاطر این پست تشکر کرده اند
مرتضى غرىبى (يکشنبه 17 آذر 1392, 5:55 am), jalali (يکشنبه 17 آذر 1392, 5:57 am), akbarabadi (يکشنبه 17 آذر 1392, 12:23 pm), rohoolah karami (يکشنبه 17 آذر 1392, 3:39 pm), maleki (يکشنبه 17 آذر 1392, 5:03 pm), hadi.m (يکشنبه 17 آذر 1392, 8:01 pm), asheri (دوشنبه 18 آذر 1392, 4:42 am), faryad (دوشنبه 18 آذر 1392, 2:47 pm)
 موضوع پست: Re: احداث مجتمع گلخانه‌ای برای میلاجرد
پستارسال شده در: شنبه 16 آذر 1392, 3:59 pm 
مدیر کل تالار
مدیر کل تالار
نماد کاربر
آفلاين
تاريخ عضويت:چهارشنبه 1 دی 1389, 10:09 am
پست ها :
4574 پست
محل سکونت:
تهران
تشکر کرده اید:
11638 مرتبه
تشکر شده:
13114 مرتبه در 2782 پست ها

محل تولد: میلاجرد

خبرگزاری فارس


به گزارش سایت میلاجرد و به نقل از  خبرگزاری فارس از اراک محمد حسین مقیمی ظهر امروز در سفر یک روزه خود به شهرستان کمیجان و در نشست مشترک شورای توسعه و برنامه ریزی استان و کمیته برنامه ریزی کمیجان با اشاره به اینکه تولید مصنوعات چوبی این منطقه به دلیل مرغوبیت در تهران عرضه می شود، اظهار داشت: منطقه سمقاور یکی از قطب های مهم تولید مصنوعات چوبی است که حمایت از هنرمندان این منطقه با توجه به نقش تاثیرگذاری که در تولید دارند، از ضروریات است.
وی با بیان اینکه توسعه متوازن شهرها در بخش های مختلف صنعت و کشاورزی از مهم ترین سیاست ها و اولویت های دولت در استان است که با جدیت دنبال خواهد شد، ادامه داد: با توجه به اهمیت صنعت و نقش آن در سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال پرداختن به این مهم باید در دستور کار قرار گیرد که در این راستا توسعه فضای شهرک صنعتی کمیجان از 92 هکتار به 300 هکتار در دستور کار قرار گرفته است.
استاندار مرکزی با اشاره به ظرفیت های موجود در شهر کمیجان، بیان داشت: هم اکنون ظرفیت های بالقوه ای در این شهرستان وجود دارد که امید می رود با افزایش زیرساخت های توسعه صنعتی بتوان از این ظرفیت ها نهایت بهره را برد.
مقیمی ادامه داد: این شهرستان در حال حاضر از مناطق کمتر توسعه یافته استان محسوب می شود که شناسایی قابلیت ها و جذب سرمایه گذار و رونق و پویایی در این منطقه می تواند سرعت در توسعه بخش های مختلف این شهر را فراهم سازد.نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز خواستار احداث مجتمع گلخانه ای برای شهر میلاجرد شد و گفت: احداث و توسعه فضاهای گلخانه ای در شهر میلاجرد نقش موثری در ایجاد اشتغال و افزایش تولید دارد که باید در دستور کار قرار گیرد.
محمدحسن آصفری افزود: یکی از مشکلاتی که در شهر کمیجان وجود دارد کور بودن راه های ارتباطی است که حذف این نقاط کور لازم است.
وی همچنین خواستار تامین اعتبار برگزاری کنگره فخرالدین عراقی درسال آینده، حمایت از خانه های عالم و توجه خاص به طرح های روستایی شد و اذعان داشت: این شهرستان در حال حاضر با مشکلات متعددی چون کمبود آب، راه مناسب و شهرسازی و امور رفاهی دست و پنجه نرم می کند که از دولت امید انتظار می رود در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به حل این مشکلات اقدام کند.


_________________


بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي E-mail  
کاربران زیر از شما کاربر محترم atabaki به خاطر این پست تشکر کرده اند
مرتضى غرىبى (يکشنبه 17 آذر 1392, 5:55 am), jalali (يکشنبه 17 آذر 1392, 5:57 am), akbarabadi (يکشنبه 17 آذر 1392, 12:23 pm), rohoolah karami (يکشنبه 17 آذر 1392, 3:39 pm), maleki (يکشنبه 17 آذر 1392, 5:03 pm), hadi.m (دوشنبه 15 اردیبهشت 1393, 11:58 am)
 موضوع پست: Re: احداث مجتمع گلخانه‌ای برای میلاجرد
پستارسال شده در: يکشنبه 17 آذر 1392, 4:44 am 
مدیر کل تالار
مدیر کل تالار
نماد کاربر
آفلاين
تاريخ عضويت:چهارشنبه 1 دی 1389, 10:09 am
پست ها :
4574 پست
محل سکونت:
تهران
تشکر کرده اید:
11638 مرتبه
تشکر شده:
13114 مرتبه در 2782 پست ها

محل تولد: میلاجرد
خبرگزاری مهراستاندار استان مرکزی گفت: توسه صنعت و اشتغال در شهرستان کمیجان به هم گره خورده است.


به گزارش سایت میلاجرد به نقل از خبرنگار مهر، محمد حسین مقیمی ظهر شنبه با بیان این مطلب در مسجد صاحب الزمان کمیجان در جمع مردم افزود: شهرستان کمیجان از جمله شهرستان های استان مرکزی که در مقایسه با سایر مناطق این استان از توسعه صنعتی کمتری برخوردار است.


وی با بیان اینکه تعداد واحدهای صنعتی در شهرستان کمیجان متناسب با پتانسیل های شهرستان نیست، ادامه داد: توجه به سرمایه گذاری صنعتی و ارتقا فعالیت های بخش خصوصی و صنعتی در کشوراز اولویت های دولت تدبیر و امید است.


استاندار مرکزی گفت: دولت با ایجاد زیرساخت های صنعتی و ارائه تسهیلات به متقاضیان بستر لازم برای شرمایه گذاری در بخش صنعت شهرستان کمیجان را فراهم می کند.


مقیمی تاکید کرد: مردم نقش بسزایی در جذب سرمایه گذاران صنعتی و ایجادواحدهای صنعتی به منظور رفه مشکل بیکاری این منطقه عهده دار می باشند.


وی با اشاره به ظرفیت های بخش کشاورزی شهرستان کمیجان گفت:  مکانیزه کردن بخش کشاورزی شهرستان به منظور افزایش تولیدات این بخش کمک چندانی به رفع مشکل بیکاری جوانان شهرستان نمی کند و باید با توجه به بخش صنعت و این مشکل را چاره اندیشی کنیم.


تجمیع سرمایه های کوچک در کمیجان ضروری است


استاندار استان مرکزی همچنین امروز در جلسه شورای اداری شهرستان کمیجان با تاکید بر ضرورت توسعه صنعتی کمیجان گفت: مردم کمیجان باید با تجمیع سرمایه های کوچک و راه اندازی واحدهای صنعتی مشارکتی ضمن شرکت در سرمایه گذاری و کسب سود بیشتر بستر ایجاد اشتغال برای جوانان این منطقه را فراهم کنند. 


مقیمی گفت: کمیجانی ها می توانند با شناخت توانمندیهای صنعتی منطقه به ایجاد خوشه های صنعتی در شهرستان بپردازند.


وی  در ادامه از نیروی انسانی به عنوان ارزشمندترین سرمایه در اختیار شهرستان یاد کرد و گفت: نیروی انسانی سرمایه های اجتماعی اند که باید با استفاده بهینه از آنها بستر رشد و پویایی شهرستان را فراهم کرد.


استاندار مرکزی همچنین با تاکید بر ضرورت استقرار نمایندگی دستگاه های اجرایی در شهرستان کمیجان گفت: استقرار این نمایندگی ها به جذب سرمایه گذاری در شهرستان کمک می کند.


نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی با تقدیر از سفرهای شهرستانی استاندار مرکزی گفتک این سفرها بستر آشنایی نماینده عالی دولت در استان با مشکلات مناطق مختلف را فراهم کرده و باعث می شود تا ضمن اتخاذ تصمیمات لازم برای رفع محرومیت ها نیز چاره اندیشی شود.


محمد حسن آصفری با بیان اینکه  شهرستان کمیجان از دیرباز جز مناطق تاثیر گذار در استان مرکزی بوده و توجه به آن با توجه به نقشی که مردم این خطه در طول پیروزی انقلاب اسلامی ایران و بعد از آن در دفاع از ارزشهای انقلاب داشته اند ضروریست.


وی تاکید کرد: توسعه صنعت، محرومیت زدایی، اشتال و ایجاد نمایندگی دستگاهای اجرایی از خواسته به حق مردم این منطقه است که باید مورد توجه استاندار قرار بگیرد.


بیمارستان کمیجان نقش درمانگاه را بازی می کند


نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در ادامه خواستار حل مشکلات بهداشت و درمان در شهرستان کمیجان شد و افزود: بیمارستان احداث شده توسط یک خیر در این شهر از امکانات لازم برخوردار نیست و تنها نقش یک درمانگاه را بازی می کند تا یک بیمارستان.


آصفری همچنین با اشاره به توانمندیهای صنعت چوبی موجود در شهرستان گفت:  حمایت دولت از صنعتگران فعال در روستای سمقاور که به عنوان مرکز هنر منبت و صنعت مبل سازی استان مرکزی و کشور مطرح است لازم و ضروری است چرا که این منطقه ظرفیت لازم برای ایجاد خوشه صنعتی چوب و توسعه اشتغال را در این بخش داراست.


نشست مشترک شورای توسعه و برنامه ریزی استان مرکزی و کمیته برنامه ریزی شهرستان کمیجان روز شنبه با 9 مصوبه کلیدی در حل مشکلات این شهرستان پایان یافت.


احداث مجتمع گلخانه ای برای میلاجرد، لایروبی قنوات، بررسی امکاات شهرک صعنتی کمیجان و افزایش وسعت آن از 92 به 300 هکتار، حمایت از منبت کاران و مبل سازان سمقاور در تکمیل چرخه تولید، احداث جاده 14کیلومتری کمیجان - وفس -آقچه قلعه و حذف نقطه کور ارتباطی این منطقه از جمله این مصوبات است.


بررسی و اجرای طرح آبرسانی به کمیجان، تامین اعتبار برگزاری کنگره فخرالدین عراقی درسال آینده، حمایت از خانه های عالم و طرح های سازمان تبلیغات اسلامی درکمیجان و توجه خاص به طرح های روستایی از دیگر مصوبات این نشست در جمع بندی کمیته های هفتگانه کشاورزی، صنعت و معدن، راه و شهرسازی، فرهنگی و دینی، نوسازی مدارس، آب و فاضلاب و شهر و روستایی بود._________________


بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي E-mail  
کاربران زیر از شما کاربر محترم atabaki به خاطر این پست تشکر کرده اند
مرتضى غرىبى (يکشنبه 17 آذر 1392, 5:55 am), jalali (يکشنبه 17 آذر 1392, 5:58 am), akbarabadi (يکشنبه 17 آذر 1392, 12:23 pm), maleki (يکشنبه 17 آذر 1392, 5:03 pm), hadi.m (يکشنبه 17 آذر 1392, 8:00 pm)
 موضوع پست: Re: احداث مجتمع گلخانه‌ای برای میلاجرد
پستارسال شده در: يکشنبه 17 آذر 1392, 6:17 am 
کاربر کارآمد
کاربر کارآمد
نماد کاربر
آفلاين
تاريخ عضويت:پنج شنبه 11 مهر 1392, 5:26 pm
پست ها :
690 پست
محل سکونت:
میلاجرد- CyberSpace‏-C // Window > System32
تشکر کرده اید:
3396 مرتبه
تشکر شده:
3338 مرتبه در 715 پست ها

محل تولد: میلاجرد

با تشکر از اقای اتابکی...


میلاجرد پتانسیل خوبی در حوضه کشاورزی داره ولی متاسفانه بخاطر نااگاهی کشاورزان و عدم توجه مسئولین بسیار محترم به جایی نرسیده...


ای کاش مسئولین مربوطه به جایه تهدیده کشاورزان برای پر کردن چاه...!!! اونها رو ترغیب و تشویق به استفاده از روش های نوین کشاورزی و ارائه تسهیلات می کردند تا حالا به نتیجه رسیده بودند....هر وقت بحثه چاهها میاد اول پر کردن متاسفانه!!!


میشه با  استفاده  و مدیریت صحیح هزاران شغله مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کرد در این حوضه ...تا وضعه میلاجرد این نباشه...مشکلاته زیادی داره شهر ... واین حرفا رویا نیست همش با همت مسئولن بسیار محترم و همت مردم امکان پذیره..


احداث و گسترش گلخانه و صنایع این چنینی خیلی عالی میشه برای شهر از چند جهت :


اولا سازگار با محیط زیست و معمولا الودگی  نداره...دوما اگه نقشه ی هوایی میلاجرد رو دیدیه باشید اکثر خانه ها حیاط دارند میشه خیلی از مردم در کنار کار های روزمرشون گلخانه داشته باشن...


 


_________________
تصوير
دنیایی به این وسعت نامحدود ...و انسان ها در گیرو دار هوس ها و آرزوی های پوچ...
واقعا هم انسانها در ضرر های عظیمی هستند به سر میبرند.


بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي E-mail  
کاربران زیر از شما کاربر محترم مرتضى غرىبى به خاطر این پست تشکر کرده اند
atabaki (يکشنبه 17 آذر 1392, 9:29 am), akbarabadi (يکشنبه 17 آذر 1392, 12:23 pm), rohoolah karami (يکشنبه 17 آذر 1392, 3:39 pm), jalali (يکشنبه 17 آذر 1392, 3:42 pm), maleki (يکشنبه 17 آذر 1392, 5:04 pm), hadi.m (يکشنبه 17 آذر 1392, 8:00 pm), asheri (دوشنبه 18 آذر 1392, 4:42 am)