ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 2 پست ] 
نويسنده پيغام
 موضوع پست: قطعه اي از يك كتاب
پستارسال شده در: سه شنبه 26 اسفند 1393, 2:35 pm 
ثبت نام کرده
ثبت نام کرده
نماد کاربر
آفلاين
تاريخ عضويت:سه شنبه 26 اسفند 1393, 2:13 pm
تشکر کرده اید:
0 مرتبه

محل تولد: تهران

... چیزی هست بین خشکی و سردی، و چاپلوسی و بادمجان دور قاب چینی، و آن سخن مهر آمیزی است که کسی را شاد می کند...!

... سر و کله زدن با فلان راننده و شاگرد راننده اتوبوس و فلان مستخدم یا فلان کارمند از زیر کار در رویِ فلان وزارت خانه سودی ندارد. خشم و کینه‌ات را یکجا جمع کن و از آن بمبی بساز و با آن «ستمگری» را منفجر کن...!

... من اگر ده تومان داشته باشم، همه آن را برای دوستم خرج می کنم. اگر صد تومان داشته باشم، حاضرم پنجاه تومانش را برای او خرج کنم. اگر هزار تومان داشته باشم، صدتومانش را برای او خرج می کنم. اگر ده هزار تومان داشته باشم، دویست تومان خرج می کنم. و اگر صدهزار تومان داشته باشم، شاید حاضر شوم پانصد تومان برای او خرج کنم. چرا اینطور است؟...!

... وقتی حرف می زنیم، بیشتر می خواهیم خودمان را قانع کنیم تا دیگران را. کسی که قانع شده باشد، کسی که به اندیشه های خود ایمان داشته باشد، اصلا حرف نمی زند...!

... بشر موجودی منطقی نیست. موجودی است منطق تراش. به هر کار دست زد و به هر چه عادت کرد، سعی می کند برای آن دلیلی بتراشد و عذر و بهانه ای بیاورد...!

... ما ایرانی ها وقتی به مشکلی بر می خوریم، آسان ترین راه را انتخاب می کنیم. وقتی سر دو راهی ناگزیری قرار می گیریم راه سومی می سازیم که نه آن است ونه این . راهی که بعداً اشکالات زیادی برایمان به بار خواهد آورد. زیرا این راه آسان را با زیر پا گذاشتن "اصول" پیدا کرده ایم. آنچه ما "زرنگی" می نامیم در حقیقت بی انظباطی مطلق است، نادیده گرفتن اصول است...!

(یادداشتهای شهر شلوغ / فریدون تنکابني)

بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي E-mail  
کاربران زیر از شما کاربر محترم sina20 به خاطر این پست تشکر کرده اند
javad azizi (سه شنبه 26 اسفند 1393, 5:30 pm), h.karami (سه شنبه 26 اسفند 1393, 6:42 pm), bakeri22 (پنج شنبه 28 اسفند 1393, 5:09 am), maleki (شنبه 8 فروردین 1394, 10:39 pm), heyyou (جمعه 21 فروردین 1394, 6:44 pm), mihannew (جمعه 21 فروردین 1394, 7:27 pm), aryaee (جمعه 21 فروردین 1394, 7:58 pm), atabaki (يکشنبه 23 فروردین 1394, 3:32 am)
 موضوع پست: Re: قطعه اي از يك كتاب
پستارسال شده در: شنبه 8 فروردین 1394, 10:30 pm 
کاربر کارآمد
کاربر کارآمد
آفلاين
تاريخ عضويت:يکشنبه 14 دی 1393, 1:39 pm
تشکر کرده اید:
2543 مرتبه

محل تولد: ‏‏‏میلاجـــــــــــــــــــرد‏
ادم‏ ‏وقتی‏ ‏جوان‏ ‏است‏ ‏به‏ ‏پیری‏ ‏جور‏ ‏دیگری‏ ‏فکر‏ ‏میکند.
فکر‏ ‏میکند‏ ‏پیری‏ ‏یک‏ ‏حالت‏ ‏عجیب‏ ‏و‏ ‏غریبی‏ ‏است‏ ‏
که‏ ‏به‏ ‏اندازه‏ ‏صدها‏ ‏کیلومتر‏ ‏و‏ ‏صدها‏ ‏سال‏ ‏از‏ ‏ادم‏ ‏دور‏ ‏است.
ادم‏ ‏وقتی‏ ‏به‏ ‏ان‏ ‏میرسد‏ ‏میبیند‏ ‏
هنوز‏ ‏همان‏ ‏دخترک‏ ‏چهارده‏ ‏ساله‏ ‏‏ ‏است‏ ‏که‏ ‏موهایش‏ ‏سفید‏ ‏شده‏ ‏و‏ ‏دور‏ ‏چشم‏ ‏هایش‏ ‏چین‏ ‏افتاده‏ ‏،‏ ‏پاهایش‏ ‏ضعف‏ ‏میرود‏ ‏و‏ ‏نمیتواند‏ ‏پله‏ ‏ها‏ ‏را‏ ‏سه‏ ‏تا‏ ‏یکی‏ ‏کند‏ ‏

ازهمه‏ ‏بدتر‏ ‏بار‏ ‏خاطره‏ ‏هاست‏ ‏که‏ ‏روی‏ ‏دوش‏ ‏ادم‏ ‏سنگینی‏ ‏میکند‏ ‏‏ ‏...

‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏چهل‏ ‏سالگی.......‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏........‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏..........‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏ناهید‏ ‏طباطبایی‏ ‏

اما درسـت وقتــی که یــاد می گیــریم بـــدون آنهـا زندگــــی کنیـم !

بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي  
کاربران زیر از شما کاربر محترم h.karami به خاطر این پست تشکر کرده اند
maleki (شنبه 8 فروردین 1394, 10:39 pm), javad azizi (يکشنبه 9 فروردین 1394, 4:05 pm), مرتضى غرىبى (سه شنبه 11 فروردین 1394, 2:14 pm), kiarash (جمعه 14 فروردین 1394, 3:01 pm), heyyou (جمعه 21 فروردین 1394, 6:44 pm), mihannew (جمعه 21 فروردین 1394, 7:27 pm), aryaee (جمعه 21 فروردین 1394, 7:58 pm), atabaki (يکشنبه 23 فروردین 1394, 3:32 am)
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 2 پست ] 

چه کسي حاضر است ؟

كاربران آنلاين: bing [bot]

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
MilajerdSoftwareGroup Powered by: M.S.G | base on: phpbb 3.0.12 | Persian translator: Maghsad
phpBB SEO