ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 10 پست ] 
نويسنده پيغام
 موضوع پست: شرح فراق شهید ولی الله عاشوری
پستارسال شده در: يکشنبه 2 اردیبهشت 1403, 3:21 am 
مدیر کل تالار
مدیر کل تالار
نماد کاربر
آفلاين
تاريخ عضويت:چهارشنبه 1 دی 1389, 10:09 am
تشکر کرده اید:
11678 مرتبه

محل تولد: میلاجرد

نام و نام خانوادگی : ولی اله عاشوری

نام پدر: حسین

تاریخ تولد: 1344

محل تولد : میلاجرد

محل شهادت : سردشت

تاریخ شهادت : 1362

محل دفن : جاوید الاثر

alt

بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي E-mail  

موضوع پست: Re: شرح فراق شهید ولی الله عاشری
پستارسال شده در: يکشنبه 2 اردیبهشت 1403, 3:22 am 
مدیر کل تالار
مدیر کل تالار
نماد کاربر
آفلاين
تشکر کرده اید:
11678 مرتبه

وصيت نامه شهيد ولي الله عاشوري

به نام الله پاسدار حرمت خون پاك شهيدان

وصيت نامه شهيد ولي االله عاشوري

شهید ولی الله عاشوری

سلام بر مهدي فرمانده كل رزمندگان و سلام بر نائب برحق او امام خميني كبير و سلام بر سالار شهيدان حضرت حسين ابن علي و شهداء مظلوم كردستان اينجانب ولي الله آشوري لازم دانستم كه چند خطي را به عنوان وصيت نامه بنويسم الان در مقر جندالله كردستان هستم ماشين ها و كاتيوشاها و كالبر هاي ما آماده حمله براي دشمن كافر است همسنگرانم و خودم و ديگر رزمندگان اسلام آماده ي پيام فرمانده هستيم كه بگويد حمله مي خواه شروع شود چون رزمندگان خيلي عاشق حمله هستند. و قلب تك تك رزمندگان براي حمله به دشمن مزدور مي تپد. مادر الان من آمده حمله به دشمن مزدور هستم و حمله ي گسترده اي مي خواهد شروع بشود من در آن شركت دارم اگر پيروز شديم كه حتما انشاء الله پيروز هستيم شش گوشه ي قبر امام حسين (ع) را زيارت مي كنم و اگر شهيد شدم كه به آرزوي ديرينه ي خود رسيدم با با خود امام حسين زيارت مي كنم خدايا آگاهي كه چقدر عاشق شهادت هستم و از تو مي خواهم كه بنده ي حقير آن سعادت را نصيبم كني و مرا در اين سن جواني شهيد كني و اما اي مادر قهرمان و مهربانم زحمت هاي زيادي برايم كشيدي و مرا به اين سن و سال رساندي و روانه جبهه حق عليه باطل كردي من كه عاجزم نمي توانم از تو مادر عزيز تقدير كنم اجر شما با خدا از تو مي خواهم كه در شهادتم گريه نكني و صبر حضرت زينب (س) را ياد آوري و مثل او صبرو پايدار باش از برادران عزيزم مي خواهم كه از اسلام عزيز دست بر ندارند و پيرو امام عزيز باشند كه به زودي زود حق بر باطل جايگزين خواهد شد واز خواهران مهربانم مي خواهم كه حجاب اسلامي را رعايت كنند حجاب خود پاسدار خون شهيدانمان باشند از تمامي قوم و خويشان مي خواهم كه دست از اسلام وقرآن و امام عزيز برندارند و با دشمنان اسلام سخت مبارزه  شد و از پدر رنج كشيده ام حلاليت مي طلبم و بعد از دفنم سه بار با صداي بلند بگويد مرگ بر آمريكاو شوروي درضمن مرا حتما پيش پسر عمويم دفن كنيد والسلام پاسدار كوچك ولي الله آشوري.

مورخه 27/3/62

در جواني عاشق پرواز شد*** با ملائك همدم و همراز شد

با نداي يا علي بر اوج رفت *** عشق او با يا حسين آغاز شد

بالا

موضوع پست: Re: شرح فراق شهید ولی الله عاشری
پستارسال شده در: يکشنبه 2 اردیبهشت 1403, 3:26 am 
مدیر کل تالار
مدیر کل تالار
نماد کاربر
آفلاين
تشکر کرده اید:
11678 مرتبه

شهید ولی اله عاشوری در سی و یکم فروردین 1344،‏ در روستای میلاجرد از توابع شهرستان کمیجان به دنیا آمد. پدرش حسین، کشاورزی می کرد ‏و مادرش ام هانی نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. او نیز کشاورز بود. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. ششم تیر 1362، در سردشت هنگام درگیری با گروه های ضد انقلاب به شهادت رسید. اثری از پیکرش به دست نیامد.

وصیت نامه شهید ولی اله عاشوری

بسم الله الرحمن الرحیم
« ولا تحسبنّ الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیاء عند ربهم یرزقون»
مپندارید کسانی که در راه خدا کشته شده اند مرده اند بلکه زنده اند و نزد خدایشان روزی می خورند.

با سلام و درود به امام امت وامت شهید پرور ایران و با سلام و درود به تمامی مستضعفین جهان که همیشه زیر بار ظلم و ستم بوده اند
و با سلام و درود فراوان به خانواده شهداء که چنین فرزندانی تربیت کرده اند که اینگونه مردانه در مقابل بیگانگان وجهان خواران ایستادگی کردند و با نثار خون خویش این انقلاب را به ثمر رساندند، آنان که از همه چیز خود گذشتند و برای این جهان که ما چند صباحی بیشتر در آن نیستیم ارزشی قائل نشده اند و معامله ای با پروردگار خویش بستند وشرح این معامله چنین است.
شهید جانش را در راه خدای یکتایش می دهد خداوند هم در برابر این چیز با ارزشی که از او می گیرد بهشتی را به آنان ارزانی می دارد و آنان را از یاوران خویش می داند.
ما فرزندان ایرانی تا آخرین قطره خون خود در برابر ظالمان و بیگانگان و کافران ایستادگی میکنیم و به شما امت شهید پرور قول می دهیم در این راه که گام برداشته ایم همیشه ثابت قدم خواهیم بود.
و در آخر وصیت نامه از خداوند بزرگ دو چیز را می خواهم یکی اینکه می خواهم تمام گناهان مرا ببخشد و توبه مرا بپذیرد و دوم اینکه از شما پدر و مادر عزیزم طلب بخشش می کنم و امیدورام که از دست من راضی باشید.

هموطنان دعای همیشگی یادتان نرود : خدایا خدایا تو را به جان مهدی تا انقلاب مهدی خمینی را نگه دار.وهمیشه امام را دعا کنید .

شهید ولی الله عاشری

شهید ولی الله عاشری

شهید ولی الله عاشری

شهید ولی الله عاشری

منبع: اداره هنری، اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی

بالا

موضوع پست: Re: شرح فراق شهید ولی الله عاشوری
پستارسال شده در: يکشنبه 2 اردیبهشت 1403, 3:28 am 
مدیر کل تالار
مدیر کل تالار
نماد کاربر
آفلاين
تشکر کرده اید:
11678 مرتبه

شهید ولی الله عاشوری در تاریخ 1344 در میلاجرد  در خانواده ای متدین و مذهبی چشم به جهان گشود.

پس از پشت سر گذاشتن مقطع ابتدایی در زادگاهش یار و یاور پدر در اداره امور زندگی شد ایشان فردی بسیار دلسوز و مهربان و دارای اخلاقی نیکو بودند که کمک به پدر و مادر را جز وظایف اصلی خود به شمار آورد و در این راه هیچگاه دریغ نمی کردند و احترام خاصی به پدر و مادر و اطرافیان قائل بودند .

شهید ولی الله عاشوری

مرحوم حاج حسین عاشوری پدر شهید ولی الله عاشوری

شهید دارای دوران نوجوانی و جوانی بسیار فعال و کوشا بودند که در فعالیت های دینی و مذهبی مساجد در زمان انقلاب و در عزاداری ها در تظاهرات هایی که در خود میلاجرد و روستاهای اطراف برگزار می شد نقش فعال و بسزایی را اجرا کردند.

مرحوم ام هانی غریبی

مرحومه ام هانی غریبی مادر شهید ولی الله عاشوری

در هنگام جنگ با اجازه مادر و رضایت پدر با لبیک به ندای رهبر ی برای پشتیبانی از ولایت فقیه و حفظ آب و خاک وطن به جبهه حق علیه باطل اعزام می شودو پس از شرکت در عملیات های بیت المقدس و محرم در مناطق عملیاتی خرمشهر و گیلان غرب به عنوان تیربارچی ارائه خدمت می نماید.

این شهید گرانقدر که سختی ها و مشکلات جبهه و جنگ نمی تواند او را از پای درآورد با روحیه ای قوی و عزمی راسخ در تاریخ 30/2/62 در سردشت توسط گروهگ ضد انقلاب گروگان گرفته می شودو به درجه رفیع شهادت نائل می آیدلازم به ذکر است که این شهید مفقود الاثر می باشد.

شهید ولی الله عاشوری

شهید ولی الله عاشوری

مرحومه ام هانی غریبی مادر شهید ولی الله عاشوری در کنار شهدای گمنام

شهید ولی الله عاشوری

مزار نمادین شهید جاویدالاثر ولی الله عاشری  در کنار مزار مادرش

بالا

پستارسال شده در: يکشنبه 2 اردیبهشت 1403, 3:28 am 
مدیر کل تالار
مدیر کل تالار
نماد کاربر
آفلاين
تشکر کرده اید:
11678 مرتبه

راوی : قنبر عاشوری (برادر شهید )

در آخرين مرخصي كه خانواده طراوت و معنويت وجود با محبتش را درك مي كرد سفارشات حكيمانه و مواعظ پر نغزش همگي بر الهام غيبي شهادت و تجلي حقيقت وعده ديدار و عروج لاهوتي شهيد داشت.  به  وقت جدايي و ترك خانواده همگي حالتي شگفت از ادب ، ارادت و خاكساري او را در مواجهه با مادرمان نظاره گر بوديم.

تعلق عاطفي ام به برادر كه فرزند بزرگ خانواده بود تلخي جدايي را بر دلم مضاعف مي ساخت. همتم را به همراهي شهيد بسيج ساخته و از چشمانم ثبت تصاويري ماندگار را طلب كردم. هنوز هم نور و زيبايي عبارت «مشتاق شهادت» بر پشت لباس رزمش در واپسين لحظات هجران سرمه دان قوت بصر و بينايي بصيرت درونم به حساب مي آيد.

شعر شهيد ولي اله عاشوري

او داغ بر لذائذ دنيا نهاده بود *** لب بر شراب باده صهبا نهاده بود

هرگز طمع به لذت دنيا نمي نمود *** دل بر صفا و مروه و عقبي نهاده بود

بر جامه معطرش با خون سرخ خويش *** اين واژه منقش و زيبا نهاده بود

مشتاق شهد ساقي و شرب شهادتش *** داغي به قلب دشمن اعمي نهاده بود

لطف و صفا و پاكي و حجب و حياي او *** آتش به قلب خسته بابا نهاده بود

بالا

پستارسال شده در: يکشنبه 2 اردیبهشت 1403, 3:29 am 
مدیر کل تالار
مدیر کل تالار
نماد کاربر
آفلاين
تشکر کرده اید:
11678 مرتبه

راوی : جانباز علی اصغر غریبی

جانباز حاج علی اصغر غریبی

تصویر جانباز حاج علی اصغر غریبی

در حاليكه درون يك سنگر مستقر بوديم رو به من كرده گفت: «تا زمانيكه جنگ ادامه دارد ، من نيز در جبهه ها خواهم بود. دنياي خاكي را چون مولايم علي(ع) سه طلاقه كرده ام. با پيروزي اسلام اگر خداوند عمري بدهد از كردهاي غيور و شجاع همسري را برمي گزينم».

* در شبي به جهت اينكه ذهن عراقي ها را از آتش متمركز بر يك محور مشخص منحرف نماييم ، نقشه اي را به اتفاق شهيد طراحي و عملياتي نموديم. با صرف زحمت و مشقت فراوان يك قبضه تيربار را بر بالاي تپه اي كه از نيروهاي ما خالي بود منتقل نموده ، بصورت رگبار يك نوار تير شليك كرديم. نيروهاي خودي را نيز در جريان قرار داديم تا به منطقه مورد اشاره ترددي نداشته باشند. اتفاقاً تدبيرمان به بار نشست و هماني شد كه انتظار داشتيم. فرداي آن شب تني چند از فرماندهان رده بالا به محل استقرار گردان ما آمدند و از مسؤولمان به شدت در خواست شناسايي و معرفي عاملين شلوغي ديشب ، يعني ما دو نفر را نمودند. با اطلاع از ماجرا و كسب آمادگي پذيرش تبعات احتمالي بصورت داوطلب خود را معرفي كرديم. در كمال تعجب آن چند نفر رو به ما كرده و گفتند: «ما از دور با استفاده از دوربين مادون قرمز نظاره گر كار قابل تحسين شما بوديم». «بچه ها واقعاً گل كاشتيد».

اهداءبا محبت يك جلد كلام اله مجيد حسن ختام ماجراجويي من و شهيد(ره) بود.

شهید ولی الله عاشری

شهید ولی الله عاشوری نفر اول نشسته از چپ و جانباز علی اصغر غریبی(نفر دوم نشسته) و ابوالقاسم اکبر آبادی

بالا

پستارسال شده در: يکشنبه 2 اردیبهشت 1403, 3:30 am 
مدیر کل تالار
مدیر کل تالار
نماد کاربر
آفلاين
تشکر کرده اید:
11678 مرتبه

تسبیح شهادت

شهید ولی الله عاشری

در خاطره اي از هم رزم شهيد از زبان برادر جانباز حاج نورعلي غريبي چنين آمده است :

وقتي كه براي رفتن به گيلان غرب در يكي از پادگانهاي اسلام آباد توقف كرديم من و چهار نفراز همشهريانم مشغول تنظيم خشابها و تجهيزات خود بوديم درآنجا تسبيحي كه دردست راست مرحوم سليمان عزيزي بود نظرمن را جلب كرد و آن را از او گرفتم وكمي دقت كردم وديدم تسبيح برام آشناست‌.گفت: از ولي الله عاشوري گرفته ام. انفاق شهيد عاشوري هم در ماموريت همراه ما بود.در فكر تسبيح بودم كه ناگهان چيزي به ذهنم خطور كرد و موضوع برايم روشن شد.سال1359قبل از اينكه به جبهه بروم محصل دوره ی دبيرستان بودم. در كلاس ما بچه ها مهارت عجيبي در گرفتن تسبيح و درآوردن آن از جیب دیگران داشتند.يكي ازبچه هابه اسم سبزعلي تسبيحي با همان رنگ وخصوصيات ازجيب يكي ديگر برداشته بودومن هم بعدازچندروز آنرا از سبزعلي گرفتم .يك روزقبل ازپريدن پرستوي عاشق درسال 1362به وادي سردشت كسوت رحلت برتن كشيد وما باده ي شهادت برسر.شهدشيرين جام يار چشيد وسبكبال به ديار باقي پريد .گلگونه بدنش هنوز ازسفر دور و دراز رجعت نكرده و ديدگان منتظر را نياسود. طيب معطرش مشام ياران ننواخته.

بالا

پستارسال شده در: يکشنبه 2 اردیبهشت 1403, 3:31 am 
مدیر کل تالار
مدیر کل تالار
نماد کاربر
آفلاين
تشکر کرده اید:
11678 مرتبه

اسناد شهید ولی الله عاشوری

میلاجرد

بسم الله الرحمن الرحیم

إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الَّذينَ يُقاتِلونَ في سَبيلِهِ صَفًّا كَأَنَّهُم بُنيانٌ مَرصوصٌ﴿۴﴾
خداوند کسانی را دوست می‌دارد که در راه او پیکار می‌کنند گوئی بنایی آهنین‌اند!

سلام بر مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) فرمانده کل رزمندگان اسلام و سلام بر نایب بر حق او، خمینی کبیر(قدس سره) و سلام بر سالار شهیدان حسین بن علی(علیهما السلام) و شهدای مظلوم. اینجانب ولی‌الله عاشوری لازم دانستم که چند خطی به عنوان وصیت‌نامه بنویسم. الان در مقر جندالله کردستان هستم، ماشین‌های ما آماده حمله بر دشمن کافر است. هم‌سنگرانم، خودم و دیگر رزمندگان آماده پیام فرمانده هستیم که بگوید امشب حمله می‌خواهد شروع شود؛ چون رزمندگان خیلی عاشق هستند و قلب تک تک رزمندگان برای حمله به دشمن می‌تپد. مادر، الان من آماده برای حمله به دشمن مزدور هستم. حمله گسترده‌ای می‌خواهد شروع شود؛ اگر پیروز شدیم که حتماً ان‌شاءالله پیروز هستیم؛ شش‌گوشه قبر امام حسین(علیه السلام) را زیارت می‌کنیم و اگر شهید شدم به آرزوی دیرینه خود رسیده‌ام و خود امام حسین(علیه السلام) را زیارت می‌کنم.

خدایا، خودت می‌دانی که چقدر عاشق شهادت هستم و از تو می‌خواهم به بنده حقیر آن سعادت را نصیب کنی و مرا در این سن جوانی شهید کنی. ای مادر قهرمان و مهربانم، زحمت‌های زیادی برایم کشیدی، اجر شما با خدا. از شما می‌خواهم که در شهادتم گریه نکنی و صبر حضرت زینب(علیها السلام) را یادآور باشی.

از برادران عزیزم می‌خواهم که از اسلام عزیز دست بر ندارند و پیرو امام(قدس سره) باشند. از خواهران مهربانم می‌خواهم که حجاب اسلامی را رعایت کنند و با حجاب خود پاسدار خون شهیدان باشند و از تمام قوم و خویشان می‌خواهم که دست از اسلام و قرآن بر ندارند و با دشمنان امام(قدس سره) سخت مبارزه کنند و در آخر، از پدر رنج کشیده‌ام حلالیت می‌طلبم و بعد از دفنم سه بار بگویید مرگ بر آمریکا و شوروی.

در ضمن مرا در پیش پسر عمویم، ابوالفضل دفن کنید. والسلام.

پاسدار کوچک، ولی‌الله عاشوری، مورخه 27/3/1362.

شهید ولی الله عاشری

نفر اول سمت چپ شهید ولی الله عاشوری (قاب عکس مربوط به شهید ابوالفضل عاشوری میباشد)

میلاجرد

بالا

پستارسال شده در: يکشنبه 2 اردیبهشت 1403, 3:32 am 
مدیر کل تالار
مدیر کل تالار
نماد کاربر
آفلاين
تشکر کرده اید:
11678 مرتبه

alt

alt

alt

alt

alt

alt

مرحوم حاج حسین عاشوری پدر بزرگوار شهید ولی الله عاشوری

شهدای میلاجرد

شهدای میلاجرد

شهدای میلاجرد

بالا

پستارسال شده در: سه شنبه 4 اردیبهشت 1403, 3:45 am 
مدیر کل تالار
مدیر کل تالار
نماد کاربر
آفلاين
تشکر کرده اید:
11678 مرتبه

شهید ولی‌الله عاشوری در سی و یکم فروردین‌ماه سال 1344 در شهرستان میلاجرد از توابع شهرستان کمیجان واقع در استان مرکزی در خانواده‌ای متدین و مذهبی، چشم به جهان گشود. پس از پشت سر گذاشتن مقطع ابتدایی در زادگاهش یار و یاور پدر در اداره امور زندگی شد.

ایشان فردی بسیار دلسوز و مهربان و دارای اخلاقی نیکو بودند که کمک به پدر و مادر را جزء وظایف اصلی خود به شمار آورد و در این راه هیچ‌گاه دریغ نمی‌کردند و احترام خاصی برای پدر و مادر و اطرافیان قائل بودند. شهید دارای دوران نوجوانی و جوانی بسیار فعال و کوشایی بودند که در فعالیت‌های دینی و مذهبی مساجد در زمان انقلاب و در عزاداری‌ها، در تظاهرات‌هایی که در میلاجرد و روستاهای اطراف برگزار می‌شد، نقش فعال و بسزایی را داشت.

در هنگام جنگ با اجازه مادر و رضایت پدر با لبیک به ندای رهبری برای پشتیبانی از ولایت‌فقیه و حفظ آب و خاک وطن به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام و پس از شرکت در عملیات‌های بیت‌المقدس و محرم در مناطق عملیاتی خرمشهر و گیلانغرب به عنوان تیربارچی؛ در مرحله سوم از اعزام داوطلبانه به جبهه به عنوان بسیجی جندالله سپاه سردشت در سی‌ام اردیبهشت‌ماه سال 1362 در منطقه سردشت توسط گروهک ضدانقلاب گروگان گرفته می‌شود و پس از شکنجه در تاریخ ششم تیرماه 1362 به شهادت رسید. پیکر مطهر شهید توسط دشمن متلاشی و اثری از وی به دست نیامد.

بالا

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 10 پست ] 

مباحث مرتبط
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. شرح فراق شهید ابوالفضل عاشوری

atabaki

7

56

يکشنبه 23 اردیبهشت 1403, 6:23 am

atabaki نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. شرح فراق شهید رضا غلامحسینی

atabaki

8

55

دوشنبه 10 اردیبهشت 1403, 10:32 am

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. شرح فراق شهید علیجان غریبی

atabaki

6

63

يکشنبه 23 اردیبهشت 1403, 6:13 am

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. شرح فراق شهید حیدر غریبی

atabaki

8

76

يکشنبه 23 اردیبهشت 1403, 6:04 am

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. شرح فراق شهید محمود خمارباغی

atabaki

6

31

سه شنبه 18 اردیبهشت 1403, 5:40 am

چه کسي حاضر است ؟

كاربران آنلاين: bing [bot]

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
MilajerdSoftwareGroup Powered by: M.S.G | base on: phpbb 3.0.12 | Persian translator: Maghsad
phpBB SEO