صفحه اصلی
در آستانه دور سوم سفرهای استانی - مطالبه بزرگ مردم میلاجرد ازآقای رئیس جمهور مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط رضا اتابکی   
دوشنبه ، 15 آذر 1389 ، 19:43

همانطور که شما عزیزان در جریان هستید در تاریخ 28/2/1385 آقای رئیس جمهور احمدی نژاد در جریان سفری که به منطقه داشتند در جمع مردم کمیجان و میلاجرد وروستاهای اطراف سخنرانی داشتند (که در ذیل متن کامل سخنرانی آمده است) و در این سخنرانی برای رفع بیکاری و اشتغال جوانان میلاجرد قول احداث یک کارخانه شیر در میلاجرد را دادند که بودجه ای هم برای این امر اختصاص داده شد دستشان درد نکند بودجه رسید ولی انگار سرمای میلاجرد شدیدتر از کمیجان بود و مسئولین از ترس  سرماخوردگی بودجه آن را در کمیجان نگه داشتند و این کارخانه شیر را به کمیجان انتقال  دادند و حالا سوال ما از آقای احمدی نژاد در آستانه دور سوم سفر های استانی این است که آیا این است عدالتی شما همیشه از آن سخن می گویید چون میلاجردیها در ادارات دولتی نفوذی ندارند باید این بلاها را سرشان در بیاورند که تازه  این یک نمونه از هزاران ظلمی است که به میلاجرد شده است .اگر شما کاربر عزیز اطلاع دارید که بنا به چه دلایلی این کارخانه را در میلاجرد احداث نکردند و به کمیجان انتقال یافت  خواهشمندیم در قسمت نظرات علت را بیان فرمائید تا شاید ما هم مثل مسولین میلاجرد بتوانیم این واقعیت را بهتر هضم کنیم  .

دور دوم سفرهای استانی / میلاجرد

اما متن کامل سخنرانی

اللهم عجل لوليك الفرج و العافيه و النصر و اجعلنا من خير انصاره و اعوانه و المستشهدين بين يديه.
اول دن بير سئواليم وار. من دديلر چو خداندى بوردا اوتور موسوز. دوز دييلر سئواليم بودى يورولموسوز؟ پس كيم يورولوب؟
من بسيار خوشحالم و خداى بزرگ را سپاسگزار؛ البته علاقه مند بودم تا پايان سخن با اين زبان بسيار شيرين آذرى و تركى با شما صحبت كنم، اما از آنجايى كه بالاخره اين زبان متاسفانه زبان مادرى من نيست - من اول ترك نبودم، بعداً ترك شدم - يك نگرانى دارم كه اگر بخواهم تا آخر تركى صحبت كنم خداى نكرده جايى
درست استفاده نكنم و بعد در رسانه ها پخش شود كه خوب نمى شود. به همين خاطر هاموزدن چوخ عذر ايستييرم و مجبورم سيزيين فارسى دانشيم.
من خيلى خوشحالم و خداى بزرگ را سپاسگزار كه توفيق داد امروز به حضور شما مردم عزيز شهرستان كميجان برسم. سلام بر شما مردمان زحمتكش، پرعاطفه و مهربان. سلام بر شما مردمان فرهنگ دوست، فرهنگ ساز و عالم پرور، سلام بر كشاورزان و كارگران كميجانى و ميلاجردى و خنجيمى. سلام بر جوانان برومند، پاك و مؤمن شما، دختران و پسران هوشمند و با استعداد شما. سلام بر معلمان و دانش آموزان شما. سلام بر دانشجويان و استادان شما. سلام بر همه شما عزيزان و سلام بر شهيدان ايثارگران و خانواده هاى معظم شهيدان شما.
عزيزان من! امسال سال پيامبر عزيز اسلام است. سال پيامبر يعنى سال عبوديت، اخلاص و ذكر و عبادت. سال پيامبر يعنى سال كرامت و عزت بيشتر ملت عزيز ايران. سال پيامبر يعنى سال برادرى، محبت و مهرورزى. سال پيامبر يعنى سال اتحاد، وحدت و همدلى. سال پيامبر يعنى سال علم، تعليم و تعلم و پيشرفت ملت ايران. سال پيامبر يعنى سال تلاش و مجاهدت براى ساختن ايران عزيز. سال پيامبر يعنى سال نزول رحمت الهى بر همه بشريت به ويژه بر ملت بزرگ ايران و سال پيامبر يعنى سال صبر، مقاومت و پيروزى براى ملت ايران.
اجازه بدهيد من يك درس از پيامبر، يك مطلب راجع به كشور و بعد هم راجع به شهرستان شما، هم راجع به كميجان، هم ميلاجرد و هم خنجيم، صحبت كنم. بالاخره سال پيامبر يعنى سال صلوات بر پيامبر و آل محمد.
شما مى دانيد پيامبر عزيز ما، نور چشم آفرينش و عزيز دل همه انبيا و اوليا بود. پيامبر عزيز ما كانون رحمت و مهرورزى و مظهر و كانون همه خوبيها و زيباييها بود. او اسوه و الگوى حسنه و كامل براى همه بشريت و براى زندگى طيبه و سعادتمند است. همه زندگى پيامبر درس است. فرياد، سكوت، نگاه، شجاعت، صبر، حلم، رحمت، علم و اخلاق پيامبر بهترين الگو براى همه بشريت است. من مى خواهم در محضر شما مردم خداجوى و مؤمن اين خطه درسى از درسهاى پيامبر عزيز اسلام را مرور كنم.
عزيزان من! انبياى الهى و پيامبر عزيز ما آمده اند كه بگويند كلمه لااله الاالله يك حقيقت پايدار و مستقر و محور همه آفرينش است كه همه حقايق ديگر از اين محور ناشى مى شوند. آمده اند كه بگويند خداوند عالم يكى است، واحد و احد است و جز او خدايى نيست. آمده اند بگويند هيچ مؤثرى جز خدا در عالم هستى وجود ندارد. او عالم مطلق است و به كل شى ء عليم است. او قادر مطلق است و هو على كل شى ء قدير است. او مدبر است و همه تدبير عالم از اوست. او سميع و بصير است. همه چيز در نزد اوست و همه چيز در محضر اوست. او همه چيز را مى بيند و مى شنود. برگى از درختى نمى افتد مگر اينكه او مى داند و چنين خداى قادر يگانه رئوف و مهربانى، خدايى است كه خير، مغفرت و بهشت را براى بندگان خود مى خواهد و فقط بهشت رضوان خودش را براى بندگان مى پسندند. خدا مى خواهد كه بندگان به سوى او بروند، به او توجه كنند و رضايت او را كسب كنند. رضايت چنين خدايى تنها سرمايه اصلى روندگان راه درست و راه خداست.
همه اوليا و انبيا تنها يك مقصد داشته اند و آن هم رضايت خداوند متعال است. رضاى خدا رضايت كسى است كه همه عالم در دست اوست و او غنى و بى نياز است و به هيچ كس نياز ندارد و همه به او نيازمندند. خدايى كه گناه بندگان گردى بر دامن كبريايى او نمى نشاند.
همه عالم به او نيازمندند. بشريت نيازمند تعليمات اوست، اما او ارحم الراحمين است. دوستدار بندگان خود است. هدايت، نور و بهشت را براى بندگان مى خواهد و بدبختى و جهالت و گمراهى را براى بندگان نمى پسندد. اين خداى قادر متعال انسان را در مسير عزت و كرامت مى پسندد. رضايت آن خدا پناهگاه و نقطه امن است كه دست احدى به آن نمى رسد. وقتى مسير رضايت الهى باشد، آنگاه خودپرستيها، بت پرستيها، خودخواهيها، زياده طلبيها، زورگويى ها، تجاوزها و تخلفها كنار خواهد رفت. وقتى رضايت او باشد بداخلاقيها و كينه ورزيها كنار خواهد رفت.
عزيزان من درس امروز ما از پيامبر عزيز اسلام اين است كه هر چه مشكل، ظلم، اختلاف و كينه ورزى در بين جامعه بشرى وجود دارد به خاطر اين است كه برخى قدرتها و انسانها از مسير رضايت الهى منحرف شده اند. وقتى كسى، جامعه اى يا كشور و قدرتى از مسير رضايت الهى فاصله بگيرد روى آرامش صلح و سعادت را نخواهد ديد.
امروز مشكل بشريت اين است كه برخى قدرتها از مسير الهى و انبيا فاصله گرفته اند و چون فاصله گرفته اند از عدالت فاصله گرفته اند. وقتى از عدالت فاصله بگيرند ديگر از صلح و آرامش و دوستى و برادرى خبرى نخواهد بود.
ملت ما 27 سال است مسير الهى و رضايت خداوند متعال را انتخاب كرده است و چون براى خدا حركت مى كند در همه صحنه ها پيروز است. 27 سال است بدخواهان ما فتنه، توطئه و طراحى مى كنند، اما چون ملت ما ملت موحدى است و در مسير رضايت الهى حركت مى كند در همه صحنه ها پيروز است. چون نگاه ملت ما نگاه الهى است؛ ملت ما طرفدار عدالت است؛ مى خواهد همه مسائل جهانى را با اهرم عدالت حل كند. بدون عدالت امكان برپايى صلح وجود ندارد. چون ملت ما ملت عدالت طلبى است، ملت پايبند به قانون و صلح طلب است. ملتى است كه چون موحد است مطلقاً اهل تجاوز، ظلم و زورگويى نيست، اما بدانند ملت ايران سر سوزنى هم زير بار ظلم و تجاوز نخواهد رفت.
پيام ملت ايران براى همه بشريت و كشورها اين است كه به راه خدا، مسير عدالت، مسير قانون، صلح، مهرورزى و برادرى برگرديد. منطق ما در سياست خارجى همين است. در موضوع انرژى هسته اى هم منطق ملت ايران اين است. ما مى گوييم عدالت و قانون براى همه. منطق ما خيلى روشن است. منطق ساده اى بر مبناى عدالت است. منطق بسيار مستحكمى است. همه عقلا و انسانهاى با انصاف مى فهمند و قبول دارند. ما مى گوييم اگر چيزى را براى خودتان نمى پسنديد براى ديگران هم نپسنديد و اگر براى خود مى پسنديد براى ديگران هم بپسنديد. اين يعنى توازن و عدالت.
سئوال ما خيلى روشن و ساده است. ما مى گوييم اگر انرژى هسته اى چيز خوبى است، همه بايد داشته باشند و اگر چيز بدى است هيچ كس نبايد داشته باشد. آنها بايد بدانند مطالبه استفاده صلح آميز از انرژى هسته اى خواسته همه ملت ايران است و در اين مسير همه ملتهاى آزاده دنيا هم پشتيبان حق ملت ايران هستند. اين فريادى كه الان مردم عزيز اين شهرستان سر مى دهند فرياد همه ملت ايران است كه يكپارچه بر حق مسلم ملت ايران در بهره مندى از انرژى صلح آميز هسته اى فرياد مى زنند.
[حضار: انرژى هسته اى حق مسلم ماست]
اما مطلبى درباره داخل كشور، سراسرى و بعد هم ان شاءالله درباره شهرستان سرفراز شما مطالبى را عرض خواهم كرد.
درباره كل كشور؛ عزيزان من! امروز مسئوليت و مأموريت اصلى ما ساختن ايران است. اجراى پروژه هاى عمرانى، توسعه صنعت، كشاورزى، دامدارى، صادرات، گردشگرى، علم و فناورى وظيفه امروز ماست. بايد ايران را بسازيم و ايران به سرعت، به يك كشور پيشرفته، مرفه، آباد و مقتدر و اسلامى تبديل بشود تا براى همه ملتها نمونه بشود. براى ساختن ايران همه بايد دست به دست هم بدهيم و با يك مجاهدت شبانه روزى ايران را بسازيم. بايد كارهاى فراوانى انجام بشود، اما اجازه بدهيد يك مورد بسيار مهم آن را اينجا خدمتتان عرض كنم.
يكى از كارهاى مهمى كه بايد دست به دست هم بدهيم و به سرعت به سامان برسانيم، عبارت است از مبارزه با
معضل بيكارى و ايجاد اشتغال براى جوانان. دولت براى براى ايجاد اشتغال همه توان خود را بسيج كرده است. اجازه بدهيد دو تا از كارهايى را كه دولت در برنامه دارد خدمت شما عرض كنم.
يكى از برنامه هاى دولت اختصاص تسهيلات ارزان قيمت به مناطق است. تسهيلات بانكى را سهميه بندى كرده ايم و براى هر استان و شهرستان سهمش خودش را در اختيار خودش مى گذاريم. تسهيلات ارزان قيمت با يارانه اى كه مى پردازيم نزديك به قرض الحسنه مى شود براى اين شهرستان در وهله اول مبلغ 5 ميليارد تومان تسهيلات [در نظر گرفته شده] كه ان شاءالله بايد آقاى استاندار و مديران كل ترتيبى بدهند كه به سرعت و با كمترين تشريفات و قرطاس بازيهاى ادارى در اختيار جوانان قرار بگيرد.
كار دومى كه دولت طراحى كرده است، تأسيس صندوق مهر امام رضا (ع) است. اين صندوق به طور مستقل در هر شهرستان براى همان شهرستان و با هيئت امناى اختصاصى همان شهرستان تأسيس مى شود. اين صندوق به صورت قرض الحسنه است و بودجه آن مخصوص خود شهرستان است. هر سال كه بودجه مى آيد، به آن اضافه مى شود. و در پايان سال به تهران برگشت داده نمى شود. براى اينكه بودجه وقتى مى خواهد از تهران به كميجان برسد
وسط راه دچار سرماخوردگى نشود، مستقيماً به كميجان ارسال مى شود. ان شاءالله از ميلاد حضرت زهرا (س) اين صندوق راه اندازى خواهد شد. بودجه امسال را طى سه قسط خواهيم داد. قسط اول به طور ويژه مخصوص ازدواج جوانان عزيز است و قسط دوم براى اشتغال جوانان و قسط سوم براى مسكن جوانان عزيز است.
اما اجازه بدهيد، در رابطه با اين شهرستان عزيز در تهران از مدتها قبل گروههاى كارشناسى با حضور معاونين رئيس جمهور، وزرا، مديران استانى و نمايندگان محترم تشكيل شده است. كارهايى كه بايد در هر بخش، منطقه، روستاها، شهرها و شهرستانها انجام بشود، كارشناسى و فهرست شده است و ان شاءالله امشب در جلسه دولت مورد تصويب قرار خواهد گرفت.
من از شما اجازه مى خواهم به دو سه مورد اشاره كنم، بقيه را از اخبار دولت خواهيد شنيد. اميدوارم خبرهايى كه مى شنويد موجب شادى، نشاط و اميدوارى بيشتر شما بشود. يكى از كارهايى كه امشب دولت تصويب خواهد كرد، ان شاءالله اختصاص بودجه براى احداث شهرك كارگاهى تعاون به منظور ايجاد اشتغال براى جوانان منطقه است.

يكى ديگر از كارها ان شاءالله اختصاص تسهيلات براى احداث كارخانه شير ميلاجرد است.
ان شاءالله اعتبار خواهيم داد براى احداث مجتمعهاى آبرسانى روستايى و روكش راههاى روستايى شهرستان.
ان شاءالله چند اورژانس جاده اى هم در منطقه براى كاهش تلفات جاده اى تاسيس خواهد شد.
درباره جاده وخس به آقچى كلا ان شاءالله اعتبار تخصيص خواهيم داد كه اين مسير باز بشود.
اما ان شاءالله دو واحد پيام نور يكى براى كميجان و يكى هم براى ميلاجرد اختصاص پيدا خواهد كرد. البته شرطى بودى كه جوان لار درس او خوسونلار خداى نكرده تنبل جوان لار بيزيم درديميزه ديمز.
ان شاءالله براى تجهيز بيمارستان هم اقدام خواهد شد، اما آخر سوزيم بودى، ايكى دنه سالن ورزشى مجهز بيرى قميزلرى چون و بيرى اوغلان لارى چون.
كلام آخر تشكر از شماست. بقيه اش را از اخبار جلسه دولت بشنويد. مى خواستم از اين حضور حماسى شما كه موجب عزت و افتخار ملت ايران شد تشكر كنم و شما را به خدا بسپارم.
عزيز و سربلند و پيروز باشيد.
والسلام عليكم و رحمةالله

تصویر زیر خبر احداث کارخانه شیر میلاجرد در شماره 1654 روزنامه جام جم مورخ 26 بهمن سال 1384 می باشد اما؟؟؟ ...

کارخانه شیر میلاجرد

نظر ها
افزودن جدید جستجو
admin  - جالی سوال   |SAdministrator |2010-12-07 02:04:01
من خودم میلاجرد زندگی نمی کنم و آمدن کارخانه
شیر به شهر میلاجرد شاید هیچ نفع ای برای من
نداشته باشد ولی وقتی این اخبار را میشنوم
واقعا بغض گلویم را میفشارد و بی اختیار
درونم آتش میگیرد آخه چطور میشود رئیس جمهور
محترم با آن دید و منش بالای اقتصادی و عقلانی
یک بودجه ای را برای ساخت کارخانه در شهر
میلاجرد که واقعا از نظر امکانات محروم است
در نظر بگیرند و این امر به دلایل نامعلوم
محقق نشود و کارخانه به یک شهر دیگر که شاید در
آن یک تولید کننده شیر هم پیدا نمی شود انتقال
یابد و کشاورز ما هر روز مجبور باشد شیر
تولیدی خود را از طریق دلالان و سودجویان زیر
قیمت با طی مسافت بیش از 30 کبلومتر راه به این
کارخانه بفرستد و نیز جوان میلاجرد با وجود
تحصیلات بالا به دلیل نبود کار مجبور به ترک
میلاجرد باشد من از تمامی میلاجردیها درخواست
میکنم اگر این مطلب را از طریق این وب سایت
مطالعه می کنند اگر ذره ای احساس مسولیت در
مورد شهرمون دارند به گوش مسولین برسانند
شاید به خودشون زحمت بدهند و پاسگو باشد و
شوراهای عزیزمون هم میتون به خاطر این خدمت
بزرگ کلاهشون را بالاتر بگذارند
به
امید میلاجردی آباد و بزرگ با خدمت گزاران و
مسولیئن واقعی و دلسوز
behrad   |Registered |2011-01-11 05:55:51
admin از مطلب پر احساس شما خوشم اومد !!!!! ضمنا
هرکی متن سخنرانی رئیس جمهور را در سایت
گذاشته کار باحالی کرده......... ولی جای تاسف هم
داره که چرا پیگیری نشده!اصلا ببینم این
شوراهای میلاجرد هم بلدن از اینترنت استفاده
کنن یا نه؟؟؟؟؟؟؟ پس چرا هیچ کس مسئولیت قبول
نمیکنه؟؟؟؟؟چرا باید فقط یک نفر از عملی نشدن
حرف آقای احمدی نژاد ناراحت بشه؟؟؟؟ منم
میلاجرد نیستم ولی سربلندی میلاجرد مایه ی
خوشحالی من بوده و هست . لطفا به این مسئولین
میلاجرد بگید چنین سایتی هم وجود داره شاید یه
سر زدن و جوابی قانع کننده که نه بلکه جوابی
توجیهی دادن....
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

آخرین بروز رسانی مطلب در چهارشنبه ، 23 اسفند 1402 ، 12:03