ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 2 پست ] 
نويسنده پيغام
 موضوع پست: انتخاب فرش مناسب
پستارسال شده در: دوشنبه 12 شهریور 1397, 9:19 am 
عضو مهمان
عضو مهمان
نماد کاربر
آفلاين
تاريخ عضويت:دوشنبه 12 شهریور 1397, 9:15 am
پست ها :
2 پست
تشکر کرده اید:
0 مرتبه
تشکر شده:
0 مرتبه در 0 پست

محل تولد: تهران

انتخاب فرش مناسب( قسمت اول )


اگر شما هم به دنبال جلوه دادن به منزل و یا تغییر دکوراسیون هستید، یکیاز راههای تغییرد ادن و روح بخشیدن به منزل خرید فرش یا یا تغییر فرش است.فرشهای ایرانی با رنگهای گوناگون می تواند حتی موجب آرامش نیز شود. در اینمقاله به نکات مهم فرش از جلمه ویژگی های آن برای قالیشویی و شستشوی فرش بررسی می شود.


 


نکته: بهتر است قبل از خرید با کارشناسان فرش مشورت کنید تا با توجه به نیاز شما، انواع فرش را به شما معرفی کنند.


ریشه ها را بررسی کنید:


یکی از قسمتهای مهم فرش ریشه های فرش هستند که باید تمام سالم و نو باشند. ریشه های فرش پوسیده یا ضعیف می تواند به زودی پاره و از بین بروند و حتی اگر نقوش فرش شما بسیار زیبا باشد، از زیبایی فرش شما بکاهند.


نقوش فرش:


عمده ترین قسمتی که همه در باره فرش مورد توجه قرار میدهند نقوش فرش است. طر حهای فرش میتواند  انواع مختلفی باشد برای آشنایی با نقوش فرش اینجا کلیک کنید. فرشها از نظر نقش به دسته های مختلفی طبقه بندی می شوند. اما به طور کلی برای تغییر دکوراسیون منزل به رنگ سایر وسایل منزل ازجمله ست مبلمان و رنگ پرده ها، و رنگ دیوار ها توجه کنید. بهتر است از خانواده رنگ وسایل مذکور رنگ زمینه فرش خود را انتخاب کنید در غیر این صورت رنگی انتخاب کنید که به رنگ آنها بیاید.


فرشهای روشن:


اعلاشویی-قالیشویی-شستشوی فرش- قالیشویی آنلاین


اگر منزل شما کوچک است پیشنهاد می شود از فرشهای با زمینه روشن استفاده کنید، رنگ های روشن فضا را بزرگتر جلوه می دهند. فرشهای روشن رنگ می توانند به راحتی چرک شوند و در صورت کثیف شدن لکه را خوب نشان می دهند. هرچه نقوش فرش شما کمتر باشد و فرش خالی تر باشد لکه های فرش بیشتر خودنمایی میک نند. بنابراین اگر فرزند کوچک ندارید یا از فرشهایتان به دقت مراقبت می کنید و به طور مرتب به شستشوی فرش می پردازید فرشهای زمینه روشن گزینه مناسبی برای شماست. این موضوع را مورد توجه قرار دهید که برای شستشوی فرشهای روشن بهتر است به قالیشویی یا قالیشویی آنلاین مراجعه کنید و از خدمات اعلاشویی استفاده کنید.


فرشهای تیره رنگ:


اعلاشویی-قالیشویی-شستشوی فرش- قالیشویی آنلاین


فرشهای با رنگ زمینه تیره، کمتر لکه ها را نشان می دهند، اما ذرات آشغال را به خوبی نشان می کنند و باید به طور مرتب فرشهایتان را جارو بکشید. فرشهای تیره رنگ برای کسانی که با لباس های کثیف روی فرش می نشینند گزینه مناسبی است. همچنین اگر دیر به دیر به شستشوی فرش یا قالیشویی فرشهایتان می پردازید، فرشهای تیره برای شما مناسب است زیرا کمتر کثیفی گرد و غبار را نشان می دهد. این نوع فرشها برای شستشوی فرش کمتر به خدمات اعلاشویی یا اعلا شویی قالیشویی ها نیاز دارند.


فرشهای لاکی با نقوش بسیار:


اعلاشویی-قالیشویی-شستشوی فرش- قالیشویی آنلاین


فرشهای لاکی به فرشهایی با زمینه قرمز گفته می شود. این فرشها، درست است که بسیار قدیمی هستند و امروزه زیاد مورد پسند عموم مردم نیستند، اما اینفرشها، برخلاف فرشهای زمینه روشن، بسیار کمتر کثیفی و لکه های فرش را نشان می دهند و همچنین برهلاف فرشهای تیره رنگ ذرات آشغال نیز کمتر در این نوع فرشها به چشم می آید.


 بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي E-mail  
 موضوع پست: Re: انتخاب فرش مناسب
پستارسال شده در: دوشنبه 12 شهریور 1397, 9:20 am 
عضو مهمان
عضو مهمان
نماد کاربر
آفلاين
تاريخ عضويت:دوشنبه 12 شهریور 1397, 9:15 am
پست ها :
2 پست
تشکر کرده اید:
0 مرتبه
تشکر شده:
0 مرتبه در 0 پست

محل تولد: تهران


 

 انتخاب فرش مناسب( قسمت دوم ) 


فرش ماشینی یا فرش دستباف؟


اگر بین فرش ماشینی و فرش دستباف دودل هستید ، باید بدانید که همه فرشهای دستباف آنقدر گران نیستند برخی از فرشهای دستباف پشمی تقریبا قیمتی معادل فرش ماشینی با کیفیت معمولی دارد، ممکن است فرشهای پشمی در نگاه اول زمخت به نظر بیایند اما این فرش ها دوام و طول عمر بیشتری نسبت به فرشهای ماشینی دارند. فرشهای دستباف پمشی ضد آلرژی نیز هستند و برای کسانی که به اجناس مصنوعی آلرژی و حساسیت پوستی دارند بسیار مناسب هستند. هرچند بهتر است برای شستشوی فرش های پشمی، به قالیشویی یا قالیشویی آنلاین مراجعه و از خدمات اعلاشویی استفاده کنید.


 


اعلاشویی-قالیشویی-شستشوی فرش- قالیشویی آنلاین


نکات مهم در هنگام خرید فرش دستباف


در هنگام خرید فرش های دستباف حتما به تمام قسمتهای فرش و یا قالی توجه کنید زیرا اگر قالی یا فرش شما مشکل داشته باشد کمتر فروشنده ای آن را تعویض می کند.


همچنین به رنگ زمینه توجه کنید که دورگه نباشد، یا به عبارت بهتر چند دورنگ نزدیگ نباشد.


گاهی با تمام شدن نخ از رنگ ها نزدیک استفاده می شود که اگز دقت کنید می توانید تشخیص دهید.


این تفاوت پس از قالیشویی یا شستشوی فرش بیشتر نمایان می شود.


 قالی های ارزانتر:


اگر اندازه فاصله لبه حاشیه بالایی قالی تا وسط طرح ترنج، بیشتر یا کمتر از ۳ سانتی‌متر با اندازه فاصله آنجا تا لبه حاشیه پائینی تفاوت داشته باشد، از قیمت قالی بسیار کم می‌شود؛ پس در هنگام خرید این نکته را به یاد داشته باشید.


پشت فرش را فراموش نکنید:


اعلاشویی-قالیشویی-شستشوی فرش- قالیشویی آنلاین


به پشت فرش و گره های فرش دقت کنید که گره ها منظم و با یک فاصله باشند. و به طورت نامنظم و شلخته بافته نشده باشند. توجه داشته باشید که گره های نامنظم و شلخته وار پس از قالیشویی و شستشوی فرش جلوه می کنند و نمای فرش را بهم می ریزند.


کدام طرح را انتخاب کنم؟


بیشتر ما وقتی به قالی دستباف فکر می‌کنیم، فورا یاد یک قالی با زمینه لاکی (زمینه  قرمز) می‌افتیم که یک گل بزرگ در وسط دارد به نام «ترنج» است و ۴ لچک (۳ گوش) در چهارگوشه قالی و اطراف آن ترنج هم پر از گل و برگ و اسلیمی است. که در مقاله قبل آن را توضیح دادیم.


البته فرشهای دستباف طرح‌های زیبا و متنوع دیگری هم دارند که اگر بررسی کنید می توانید طرح دلخواهتان را در آنها پیدا کنید هرچند، بعضی‌هایشان درحال فراموش‌شدن هستند.


نکات زیر را فراموش نکنید:


اگر یک قالی ریزبافت و زیبا می‌خواهید، می‌توانید قالی لچک و ترنج یا «شکارگاه» یا «ریزماهی» و «هزاره هریس» فرش انتخاب کنید. اگر با این طرح ها آشنایی ندارید از قسمت مقالات، مقالات طرح و نقوش فرش را بخوانید.
اگر دنبال قالی‌هایی با نقوش روستایی و ایلیاتی هستید، می‌توانید طرح‌های «انسان و حیوان»، «گل و مرغ»، «درختی» «درخت و انسان» و «پای شتر» را بخرید. بعضی از این نوع طرح‌ها به دلیل درشت‌بافی، ارزان هم هستند و می توانید پول کمتری خرج کنید.


 بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي E-mail  
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 2 پست ] 


مباحث مرتبط
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. نحوه انتخاب لوله و اتصالات پنج لایه

susan_mo

0

119

چهارشنبه 30 خرداد 1397, 2:26 pm

susan_mo نمایش آخرین ارسال

 


چه کسي حاضر است ؟

كاربران آنلاين: بدون كاربران آنلاين


شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  
cron
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
MilajerdSoftwareGroup Powered by: M.S.G | base on: phpbb 3.0.12 | Persian translator: Maghsad
phpBB SEO