ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 4 پست ] 
نويسنده پيغام
 موضوع پست: خبر گزاری ایسنا-آب *نهرپشته *اسیدی است«قابل توجه مسؤلان محترم»
پستارسال شده در: يکشنبه 28 تیر 1394, 4:51 pm 
عضو جدید
عضو  جدید
نماد کاربر
آفلاين
تاريخ عضويت:پنج شنبه 7 مهر 1390, 2:29 pm
پست ها :
77 پست
محل سکونت:
نهرپِِِِشِِِته
تشکر کرده اید:
11 مرتبه
تشکر شده:
156 مرتبه در 34 پست ها

محل تولد: اینترنت

بحران آب روستای نهرپشته در خبرگزاری ایسنا


آب روستای نهرپشته به قدری بی‌کیفیت و اسیدی است که حتی حیوانات نیز از آن نمی‌خورند. 


علی بابایی دهیار روستای نهرپشته شهرستان کمیجان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه مرکزی – با اشاره به اینکه روستای نهرپشته به شدت با بحران آب مواجه است، افزود: طی ماه‌های اخیر روستا به شدت با بحران کم‌آبی مواجه شد، به شکلی که شرکت آب و فاضلاب اقدام به حفر یک حلقه چاه در روستا کرد.


وی با ابراز تاسف از اسیدی بودن آب این چاه و اینکه عملا هیچ استفاده‌ای نمی‌توان از آن کرد، گفت: به محض استفاده از این آب پوست می‌سوزد، پس مشکل کم‌آبی روستا حل نشد، بلکه مشکل دیگری نیز به آن افزوده شد. حتی حیوانات نیز از خوردن این آب خودداری می‌کنند. 


بابایی تصریح کرد: شرکت آب‌وفاضلاب شهرستان یک چاه هزار متری حفر کرد، اما متاسفانه چاه اسیدی شد و مجبوریم که آب را از روستاهای اطراف و یا میلاجرد تامین کنیم.


وی با اشاره به اینکه مکاتبات بسیاری با مسئولین و مدیران شهرستان داشته‌ایم، افزود: مسئولین با بیان اینکه بودجه لازم در اختیار نیست، آبرسانی به روستا را تاکنون انجام نداده‌اند و این بی‌آبی شرایط سختی را به وجود آورده است.


دهیار روستای نهرپشته با اشاره به اینکه روستا در شش کیلومتری بخش میلاجرد و 16 کیلومتری شهر کمیجان قرار دارد، افزود: جمعیت روستا حدود 300 نفر در قالب 75 خانوار است و از ابتدای سال تاکنون شش خانواده به دلیل نبود آب از روستا مهاجرت کرده‌اند.


لینک خبر ‌


http://www.isna.ir/fa/news/94033117436/آب-نهرپشته-اسیدی-است


_________________

شبکه اجتماعی لیلیا
بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي E-mail  
کاربران زیر از شما کاربر محترم majid_comp به خاطر این پست تشکر کرده اند
h.karami (يکشنبه 28 تیر 1394, 9:55 pm), atabaki (دوشنبه 29 تیر 1394, 3:07 am), jalali (دوشنبه 29 تیر 1394, 4:37 am), v.gh (دوشنبه 29 تیر 1394, 7:04 am), YOUSEF.ASHOURI (چهارشنبه 31 تیر 1394, 3:53 am), akbarabadi (سه شنبه 13 مرداد 1394, 10:47 am), 1367 (سه شنبه 5 آبان 1394, 8:03 am)
 موضوع پست: Re: خبر گذاری ایسنا-آب *نهرپشته *اسیدی است«قابل توجه مسؤلان محترم»
پستارسال شده در: چهارشنبه 31 تیر 1394, 8:03 am 
مدیر کل تالار
مدیر کل تالار
نماد کاربر
آفلاين
تاريخ عضويت:چهارشنبه 1 دی 1389, 10:09 am
پست ها :
4568 پست
محل سکونت:
تهران
تشکر کرده اید:
11638 مرتبه
تشکر شده:
13102 مرتبه در 2775 پست ها

محل تولد: میلاجرد

‌اوضاع نهرپشته همچنان وخیم است + عکس


ماه گذشته گزارشی درخصوص بحران شدید آب در کمیجان به ویژه روستای نهرپشته از بخش میلاجرد بر روی خروجی خبرگزاری ایسنا قرار گرفت.براساس این گزارش، روستای نهرپشته از اوایل امسال به صورت جدی با بحران آب مواجه شده بود و برای جبران این کمبود به همت آب و فاضلاب روستایی استان، یک حلقه چاه در این روستا حفر شد، اما متاسفانه آب چاه اسیدی بود و عملا تاثیری در رفع بحران کم آبی این روستا نداشت.


‌بعد از گذشت یک ماه از تهیه گزارش ایسنا، این روستا همچنان با این مشکل جدی دست به گریبان است و اقدام موثری در خصوص رفع این مشکل صورت نگرفته است.


‌به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی – به گفته صفرعلی حیدری مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی این روستا تحت پوشش این شرکت نیست و عملا آب و فاضلاب روستایی وظیفه‌ای نسبت به رفع مشکلات این روستا ندارد، اما با این حال اقداماتی جهت کمک به مردم این روستا صورت گرفت، اقداماتی همچون نصب آب‌شیرین‌کن تا کیفیت آب مصرفی مردم تامین شود.


 ‌براساس این گزارش، اما طی یک ماه گذشته وضعیت روستا تغییر چندانی نداشته و نه تنها مشکل بی‌آبی حل نشده بلکه مشکل دیگری با عنوان بیماری پوستی به دلیل استفاده از آب‌ اسیدی به مشکلات اهالی روستا اضافه شده است.


‌علی بابایی دهیار روستای نهرپشته در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: مشکل کم آبی روستا که 10 سال است‌ بروز کرده، همچنان به قوت خود باقی است.


‌وی تصریح کرد: در شرایط کنونی برخی اهالی روستا که امکان تردد دارند، آب شرب خود را از طریق کمیجان و یا روستاهای اطراف تامین می‌کنند، اما افراد مسن روستا مشکل جدی در تامین آب مورد نیاز خود دارند.


‌دهیار روستای نهرپشته با اشاره به حفر چاه افزود: چاهی که حفر شد با بی توجهی نسبت به تذکرات ارائه شده در خصوص اسیدی بودن منطقه صورت گرفت و در حال حاضر به دلیل اسیدی بودن آب آن شبکه بهداشت شهرستان استفاده از آن را منع کرده و دستور پلمب آن نیز صادر شده است.


‌بابایی اضافه کرد: آب شرب روستا توسط آب‌شیرین‌کن نصب شده تا حدودی تامین می‌شود، اما اهالی به شدت برای شست‌وشو و استحمام با مشکل مواجهند، به طوری که امروز چند تن از روستاییان به دلیل ابتلا به بیماری‌های پوستی به بیمارستان امام علی(ع) کمیجان منتقل شدند.


‌به گزارش ایسنا، اتابکی بخشدار میلاجرد نیز درخصوص وضعیت فعلی روستا گفت: مشکل آب روستا سبقه‌ای 10 ساله دارد، اما در شرایط کنونی به دلیل افت شدید آب‌های زیرزمینی آب اسیدی شده و حفر چاه مشکلی را رفع نمی‌کند. این شرایط مشکلات و آسیب‌های پوستی فراوانی را به دنبال داشته است.


‌وی با اشاره به اینکه درحال حاضر بخشی از نیاز مردم به آب شرب از طریق آب شیرین‌کن نصب شده تامین می‌شود و جهت تامین آب از آب چاه کشاورزی استفاده می‌شود، افزود: مردم برای شست‌وشو و استحمام به مشکل برخورده‌اند و برای رفع این مشکلات در تلاش هستیم که انتقال آب از مجتمع آب فخرالدین عراقی را به انجام برسانیم. متاسفانه هزینه این انتقال بسیار بالاست و باید اعتبار مورد نظر تامین شود.


‌بخشدار میلاجرد افزود: به منظور تامین اعتبار با مجموعه فرمانداری کمیجان، نمایندگان مجلس و استانداری مرکزی جلساتی برگزار شده و در تلاش هستیم با توجه به اهمیت موضوع نیاز مردم روستا به آب تامین شود.


‌به گزارش ایسنا، روستای نهرپشته در شش کیلومتری بخش میلاجرد و 16 کیلومتری شهر کمیجان قرار دارد. جمعیت روستا حدود 300 نفر در قالب 75 خانوار است و از ابتدای سال تاکنون شش خانواده به دلیل نبود آب از روستا مهاجرت کرده‌اند.
 http://www.isna.ir/fa/news/94043116216


_________________


بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي E-mail  
کاربران زیر از شما کاربر محترم atabaki به خاطر این پست تشکر کرده اند
پایگاه حضرت ابوالفضل (چهارشنبه 31 تیر 1394, 9:55 am), h.karami (پنج شنبه 1 مرداد 1394, 3:25 pm), akbarabadi (سه شنبه 13 مرداد 1394, 10:47 am), YOUSEF.ASHOURI (يکشنبه 18 مرداد 1394, 1:44 pm), 1367 (سه شنبه 5 آبان 1394, 8:07 am)
 موضوع پست: Re: خبر گزاری ایسنا-آب *نهرپشته *اسیدی است«قابل توجه مسؤلان محترم»
پستارسال شده در: سه شنبه 13 مرداد 1394, 10:33 am 
مدیر کل تالار
مدیر کل تالار
نماد کاربر
آفلاين
تاريخ عضويت:چهارشنبه 1 دی 1389, 10:09 am
پست ها :
4568 پست
محل سکونت:
تهران
تشکر کرده اید:
11638 مرتبه
تشکر شده:
13102 مرتبه در 2775 پست ها

محل تولد: میلاجرد

اخباری که این روزها از کیفیت بسیار پایین آب روستاهای استان مرکزی منتشر می شود، به خوبی نشان دهنده عمق بحران بی آبی در فلات ایران است.

تصاویری از آب آشامیدنی روستایی که همرنگ شیرکاکائو‌ است در روزهای گذشته از روستای نهر پشته واقع در بخش میلاجرد استان مرکزی منتشر شده که نشان می دهد وضعیت آب بشدت وخیم است. در این بین، سخنان صفرعلی حیدری مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی جای تامل دارد که گفته این روستا تحت پوشش این شرکت نیست و عملا آب و فاضلاب روستایی وظیفه‌ای نسبت به رفع مشکلات این روستا ندارد.
درباره مشکل آب روستای نهرپشته و سایر روستاهای استان مرکزی با جواد اتابکی، بخشدار بخش میلاجرد گفتگو کردیم که در ادامه می خوانید:

سازمان آب روستایی گفته مسئولیتی درباره آب آشامیدنی روستای نهرپشته ندارد، پس مسئولیت آب این روستا با کیست؟
اهالی این روستا تحت پوشش آب روستایی نیستندو آب آنها به صورت خودگردان است. نگهداری منابع آب توسط مردم صورت می گیرد ولی دلیل نمی شود ایشان بگوید ما مسئولیتی نداریم. مسئول تامین آب روساها به عهده شرکت آب و فاضلاب روستایی است.


شما چه اقدامی در این باره انجام داده اید؟

دو کار را می شود در بلند مدت و کوتاه مدت کرد. اولا باید هر خانواده هزینه اشتراک آب را به آب روستایی بپردازد. این هزینه برای هر خانواده ۲۵۵ هزار تومان می شود تا تحت پوشش آبفای روستایی باشد. یکی نیز بحث انتقال آب از مجتمع تامین و تصفیه آب فخر الدین عراقی است و پیگیری اعتبارات آن هستم. نقریبا ۲ میلیارد تومان اعتبار ملی نیاز دارد. فاصله این مجتمع تا این روستا نیز به ۱۵ کیلومتر می رسد.
این برنامه بلند مدت است و شاید در امسال و سال آینده جواب نمی دهد.
برای کوتاه مدت نیز دستگاه آب شیرین کن نصب شده. آب شیرین کن، نیاز آب شرب مردم را جواب می دهد و با کارت خوان کار می کند.


هزینه استفاده از این دستگاه چقدر است؟

ماهی ۶ هزار تومان هزینه شارژ کارت است و بعد هم بحث وارد کردن کردن چاه دیگری در مدار است که اسید آبش کمتر است ولی هنوز اسید در این آب وجود دارد. مشکل اصلی ما اعتبار است و باید از طریق استانداری و حتی اعتبارات ملی تامین شود.


ریشه مشکل بی آبی در منطقه چیست؟

این مشکل امسال و سال گذشته نیست. ۱۵ سال است این منطقه دارای آب اسیدی است. افت آبهای سطحی و خشک شدن رودخانه ها عامل اسیدی شدن آبها است.
این بخش تنها این روستا نیست که دارای مشکل است. چهار روستای دیگر را در این بخش با تانکر آب رسانی می کنیم. آب شیرین نداریم و مردم در مضیقه هستند.


_________________


بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي E-mail  
کاربران زیر از شما کاربر محترم atabaki به خاطر این پست تشکر کرده اند
akbarabadi (سه شنبه 13 مرداد 1394, 10:47 am), h.karami (سه شنبه 13 مرداد 1394, 12:15 pm), maleki (سه شنبه 13 مرداد 1394, 12:43 pm), YOUSEF.ASHOURI (يکشنبه 18 مرداد 1394, 1:45 pm)
 موضوع پست: Re: خبر گزاری ایسنا-آب *نهرپشته *اسیدی است«قابل توجه مسؤلان محترم»
پستارسال شده در: سه شنبه 6 بهمن 1394, 7:52 am 
مدیر کل تالار
مدیر کل تالار
نماد کاربر
آفلاين
تاريخ عضويت:چهارشنبه 1 دی 1389, 10:09 am
پست ها :
4568 پست
محل سکونت:
تهران
تشکر کرده اید:
11638 مرتبه
تشکر شده:
13102 مرتبه در 2775 پست ها

محل تولد: میلاجرد
به گزارش روابط عمومی بخشداری میلاجرد:جواداتابکی با اعلام این خبرگفت:با پیگیریهای صورت گرفته مبلغ یک میلیارد ریال از محل اعتبارات مناطق محروم ریاست جمهوری جهت تامین آب روستای نهرپشته تخصیص یافت.


اتابکی ضمن تقدیر ازپیگیری فرماندار،معاون فرماندار،مدیرکل دفترامورروستایی استانداری مرکزی واز مساعدت دکتر رضوی معاون مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت:آب روستای نهرپشته درسالهای گذشته به دلیل کاهش سطح آبهای زیرزمینی اسیدی،شور وغیرقابل استفاده گردیده که درسالهای گذشته توسط اداره آبفا روستایی دستگاه آب شیرین کن درسطح معابرروستا نصب گردیده ولی جوابگوی نیاز مردم نیست.


اتابکی گفت:با توجه که یکی ازدرخواستهای مردم روستای نهرپشته تامین آب شرب سالم می باشدکه باپیگیریهای صورت گرفته ازمحل اعتبارات مناطق محروم ریاست جمهوری مبلغ یک میلیارد تومان برای تامین آب شرب سالم تخصیص یافته که امیدواریم تا پایان سال پروژه مورد نظر عملیاتی گردد._________________


بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي E-mail  
کاربران زیر از شما کاربر محترم atabaki به خاطر این پست تشکر کرده اند
maleki (پنج شنبه 8 بهمن 1394, 11:48 am), YOUSEF.ASHOURI (يکشنبه 11 بهمن 1394, 11:59 am)
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 4 پست ] 


مباحث مرتبط
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. تپه شش دانگي ها نهرپشته

morteza

0

815

چهارشنبه 2 شهریور 1390, 9:35 am

morteza نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. عكس هوايي از نهرپشته

morteza

0

871

چهارشنبه 2 شهریور 1390, 1:05 pm

morteza نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. آق تپه روستاي نهرپشته

morteza

0

929

جمعه 4 شهریور 1390, 8:53 pm

morteza نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. نهرپشته درلغت نامه دهخدا

morteza

0

789

چهارشنبه 2 شهریور 1390, 9:30 am

morteza نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. 'گزارش تصويري از روستاي نهرپشته

morteza

5

1622

دوشنبه 18 اسفند 1393, 10:08 am

1367 نمایش آخرین ارسال

 


چه کسي حاضر است ؟

كاربران آنلاين: بدون كاربران آنلاين


شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  
cron
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
MilajerdSoftwareGroup Powered by: M.S.G | base on: phpbb 3.0.12 | Persian translator: Maghsad
phpBB SEO