ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 2 پست ] 
نويسنده پيغام
 موضوع پست: هفته وحدت مبارک
پستارسال شده در: پنج شنبه 26 دی 1392, 3:59 am 
مدیر مالی سایت
مدیر مالی سایت
نماد کاربر
آفلاين
تاريخ عضويت:شنبه 22 تیر 1392, 9:11 am
پست ها :
687 پست
محل سکونت:
تهران
تشکر کرده اید:
1571 مرتبه
تشکر شده:
3396 مرتبه در 695 پست ها

محل تولد: میلاجرد

وحدت و یکپارچگی مسلمانان و لزوم اتحاد و انفاق کلمه میان ایشان بلکه ضرورت بر محور کلمه توحید برای همه موحدان و خداپرستانروی زمین ، از تعالیم و آموزش های اساسی آیین اسلام و از اصول فرهنگ قرآنی است ، بر همین اساس، قرآن کریم یکی از عمده ترین و سازنده‌ترین اهداف رسالت رسول اکرم(ص) را تألیف قلوب و ایجاد انس و تفاهــــم به جای خصومت و دشمنی بیان می‌دارد.


 قرآن کريم يکي از عمده‌‏ترين و سازنده‌‏ترين اهداف رسالت رسول اکرم(ص) را تاليف قلوب و ايجاد انس و تفاهم به جاي خصومت و دشمني بيان مي‏دارد و اگر کسي در تاريخ، به ديده عبرت بنگرد اين معني را از شاهکارهاي رسالت محمدي‏ صلي الله عليه و آله مي‏يابد.


«واعتصموا بحبل الله جميعا ولاتفرقوا»


همگي به حبل و رشته خداوندي چنگ بزنيد و پراکنده نگرديد


بعد از رحلت پيامبر عظيم ‏الشان اسلام اوصياي معصوم او کوشيدند تا آن وحدت و يکپارچگي را حفظ کنند و آنان از حقوق شخصي خويش چشم پوشيدند و در طول تاريخ، دانشمندان مصلح و همه تلاشگران راستين انسانيت، هم خودشان از عوامل اختلاف و تجزيه گريختند و از دامن زدن به آتش خصومت ‏بين مسلمانان، برکنار زيستند و هم ديگران را به اتحاد و تفاهم فراخواندند.


ما مسلمانان به اين آيه زيباي قرآن، بيشتر بايد بينديشيم كه؛ «فتقطعوا امرهم بينهم زبرا کل حزب بمالديهم فرحون‏»، «اهل کتاب و پيروان اديان آسماني و اتباع رسولان الهي، گروه، گروه شدند، ضد و دشمن هم گشتند و هر يک به آنچه نزد اوست‏ خرسند و شادمان گرديدند.» (المؤمنون /53)


طرح انديشه «وحدت جهان اسلام‏» يکي از مشغوليت‌هاي فکري ديرينه و اساسي حضرت امام(ره) بود که او در طول دوران فعاليت اجتماعي - سياسي خود چه قبل از پيروزي «انقلاب‏» اسلامي و چه بعد از آن لحظه‌‏اي از آن غفلت نورزيد. وفاداري صادقانه امام به «وحدت‏» نه تنها او را به برجسته‌ترين شخصيت انقلابي جهان اسلام تبديل نمود، بلکه او توانست در ميان فرقه‌‏هاي اسلامي مختلف نيز جايگاه بس رفيعي کسب نمايد.


استراتژي مبارزاتي امام(ره)، درجهت ايجاد بستر و شرايط لازم براي تحقق وحدت و همياري در جهان اسلام، اصولا روي دو محور عمده تمرکز يافته است: «حرکت فکري - فرهنگي‏» و «حرکت‏ سياسي - عملي‏». امام(ره) با توجه به مراحل مبارزه، «تعليم وتربيت‏» سياسي را زيربناي حرکت ‏سياسي دانسته و اولين وظيفه مردم را در تحقق و توسعه، امر «تبليغ‏» و «تعليم‏» قرار داده است.


در اين زمينه امام خميني(ره) فرموده‌اند: «...وظيفه ما اين است که از حالا براي پايه‌‏ريزي يک دولت‏ حقه اسلامي کوشش کنيم، تبليغ کنيم، تعليمات بدهيم، هم‏فکر بسازيم، يک موج تبليغاتي و فکري بوجود آوريم تا يک جريان اجتماعي‏ پديد آيد و کم ‏کم توده‌هاي آگاه، وظيفه‏ شناس و ديندار در نهضت ‏اسلامي متشکل شده قيام کنند و حکومت اسلامي تشکيل دهند. تبليغات و تعليمات دو فعاليت مهم و اساسي ماست...‏»


امام خميني(ره) به عمق نقش اجتماعات ديني چه در بعد انديشه ‏سازي و چه در بعد اجتماع ‏سازي به خوبي پي‏برده بود. او اجتماعات و مراسم ديني را صرفا به منظور کاربرد تعليمي و آموزشي آن در مقولات فکري، مورد تشويق قرار نمي‏دهد بلکه مهم‏تر از آن به نقش اجتماع ‏سازي و شکل ‏دهي روابط اجتماعي جديد از طريق گردهمايي‏ها و نيز آگاهي يافتن مسلمين از قدرت و نيروي ارادي و انساني‏شان هم اشاره دارد.


 به همين جهت است که «روز قدس‏» به عنوان سمبل وحدت جهان اسلام که پيام انقلابي و ضد استعماري هم دارد از سوي ايشان در سطح جهان اسلام پيشنهاد گرديد و همچنين بزرگداشت «هفته وحدت‏» ميلاد حضرت رسول(ص) (از 12 ربيع الاول به روايت اهل تسنن تا 17 ربيع الاول) مورد حمايت وي قرار گرفت، چه اين‏که از ديدگاه او روند وحدت بين مسلمين، ضرورت ايجاد سمبل‏ها و نهادهاي تازه‌‏اي را مي‏طلبد که فراتراز زمان و مکان قرار دارد.


رهبر معظم انقلاب اسلامي نيز در رابطه با هفته وحدت فرموده‌اند: اگر امروز بشريت متوجه اين رحمت‏ بشود - رحمت وجود اسلام، رحمت تعاليم نبوي، اين سرچشمه جوشان "وحدت" و آن را بيابد و خود را از آن سيراب کند، بزرگترين مشکل بشر برطرف خواهد شد. اگر چه همين امروز هم، تمدنهاي موجود عالم، بلاشک از تعاليم اسلام بهره‌‏مند شده‌‏اند و بدون ترديد آنچه از صفات و روشهاي خوب و مفاهيم عالي در بين بشر وجود دارد، متخذ از اديان الهي و تعاليم انبياء و وحي آسماني است و بخش عظيمي از آن، به اسلام متعلق است، ليکن امروز بشر به معنويت و صفا و معارف روشن و حق و دلپذير اسلام - که هر دل با انصافي آن معارف را مي‏پذيرد و مي‏فهمد - نيازمند است. لذاست که دعوت اسلامي در جهان، طرفدار پيدا کرده است و بسياري از غيرمسلمين هم دعوت اسلامي را پذيرفته‌‏اند.


_________________

ديروز دنبال گمنامي بوديم و امروز مواظبيم ناممان گم نشود...
آنجا(جبهه)بوي ايمان ميداد و اين جا ايمانمان بو مي دهد..
الهي : نصيرمان باش، تا بصير گرديم .
بصيرمان كن تا از مسير برنگرديم و آزادمان كن تا اسير نگرديم.
سردارشهيد شوشتري


بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي E-mail  
کاربران زیر از شما کاربر محترم jalali به خاطر این پست تشکر کرده اند
مرتضى غرىبى (پنج شنبه 26 دی 1392, 4:25 am), hadi.m (پنج شنبه 26 دی 1392, 7:32 am), pedram (پنج شنبه 26 دی 1392, 10:40 am), maleki (پنج شنبه 26 دی 1392, 1:31 pm), atabaki (پنج شنبه 26 دی 1392, 1:55 pm), memarmgh (پنج شنبه 26 دی 1392, 9:53 pm)
 موضوع پست: Re: هفته وحدت مبارک
پستارسال شده در: سه شنبه 16 دی 1393, 12:43 pm 
مدیر کل تالار
مدیر کل تالار
نماد کاربر
آفلاين
تاريخ عضويت:چهارشنبه 1 دی 1389, 10:09 am
پست ها :
4572 پست
محل سکونت:
تهران
تشکر کرده اید:
11638 مرتبه
تشکر شده:
13108 مرتبه در 2779 پست ها

محل تولد: میلاجرد

علت نامگذاری هفته وحدت


فاصله میان ۱۲ ربیع الأول که سالکَرد ولادت بیامبر اکرم (ص) بنا بر روایات أهل سنت تا ۱۷ ربیع الأول که تاریخ ولادت رسول الله محمد صلى الله علیه و آله بنا بر روایات موجود در شیعه است ، از سوی امام خمینی ره ، به عنوان هفته وحدت نامکَذاری شده است . ارکَانی رسمی هم با نام ( مجمع تقریب بین مذاهب اسلامی ) رسما الان در حال فعالیت هست ( ابتدا زیر نظر سازمان فرهنکَـ و ارتباطات بود اما اکنون جند سالی است که به شکل مستقل کار می کند و از این سازمان جداشده است ، و هر ساله کنفرانسهایی برگزار می کند ، که کنفرانس بین المللی وحدت در هفته وحدت هر ساله در تهران برکَذار می شود و علمای بزرکَـ را از کشورهای مختلف دور هم جمع می کند . و همواره از شخص مقام معظم هبری تا همه مسولین این مملکت تأکید دارند که وحدت میان مسلمانان باید ایجاد شود و عوامل تفرقه خشکانده شود.
به امیدروزی که به این آرزوی دیرینه قرآن،اسلام،پیامبر،امام،رهبروهمه مسلمین جامه عمل پوشانده شود
پس به پیش بسوی وحدت واتحاد اسلامی دربرابرکفروشرک ونفاق واستکبارواستثمار


تاریخ هفته وحدت


دوازده تا بیست ودو ربیع الاول هفته وحدت امت اسلامی


دلیل نام گذاری هفته وحدت چیست


۱-به دلیل این که دین اسلام دین کامل و تحریف نشده یکتاپرستی است.


۲-برای حفظ وحدت میان اهل سنت وشیعه که در زادروز رسول ا… اتفاق نظرندارند.


۳-برای این که قرآن کتابی است آسمانی و جامع که برای راهنمایی همه بشریت نازل شده.
۴-به دلیل پیروزی انقلاب اسلامی که مدیون وحدت امت اسلامی است


 


_________________


بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي E-mail  
کاربران زیر از شما کاربر محترم atabaki به خاطر این پست تشکر کرده اند
maleki (سه شنبه 16 دی 1393, 1:53 pm), jalali (چهارشنبه 17 دی 1393, 4:21 am), milajerd.nikookary (چهارشنبه 17 دی 1393, 4:48 am)
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 2 پست ] 


مباحث مرتبط
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. اسامی برندگان مسابقه ی قرانی ماه مبارک رمضان

maleki

0

264

چهارشنبه 8 مرداد 1393, 7:13 pm

maleki نمایش آخرین ارسال

 


چه کسي حاضر است ؟

كاربران آنلاين: bing [bot]


شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  
cron
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
MilajerdSoftwareGroup Powered by: M.S.G | base on: phpbb 3.0.12 | Persian translator: Maghsad
phpBB SEO