ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1 پست ] 
نويسنده پيغام
 موضوع پست: زمین چمن مصنوعی میلاجرد همچنان بلاتکلیف
پستارسال شده در: شنبه 22 مهر 1396, 11:05 am 
مدیر کل تالار
مدیر کل تالار
نماد کاربر
آفلاين
تاريخ عضويت:چهارشنبه 1 دی 1389, 10:09 am
پست ها :
4573 پست
محل سکونت:
تهران
تشکر کرده اید:
11639 مرتبه
تشکر شده:
13114 مرتبه در 2782 پست ها

محل تولد: میلاجرد

ورزش یکی از مسایل و موضوعات با اهمیت هر جامعه به شمار می آید و تعداد بی شماری از افراد، به انواع ورزش علاقه‌مند هستند و بخشی از وقت خود را بدان اختصاص می‌دهند.


دین مبین اسلام هم به ورزش و ورزشکار به دیده احترام می نگرد؛ زیرا ورزش می تواند آدمی را در رسیدن به کمال انسانی یاری رساند و اسلام هم هر عملی را که به آدمی در رسیدن به کمال کمک می کند، ارج می نهد و آن را مطلوب می داند.


با وجود اهمیت و جایگاه ورزش در زندگی امروز، این حوزه در شهرستان کمیجان با چالش ها و کاستی هایی مواجه است. شهرستان کمیجان از مناطق کمتر برخوردار استان مرکزی است که در حوزه ورزش نیازمند حمایت و نگاه ویژه مسئولان است.


شهرستان کمیجان با جمعیت بالغ بر ۴۷ هزار نفر در مجموع دارای ۶ سالن سرپوشیده در دو شهر کمیجان و میلاجرد است که در مجموع چهار سالن آن مختص ورزش های توپی و ۲ سالن هم به رشته‌های دیگر اختصاص دارد.


با وجود اینکه جوانان شهرستان کمیجان در حوزه ورزش در رشته‌های مختلف ورزشی استعدادهای بسیاری دارند، می طلبد مسئولان ذی‌ربط در راستای رونق و توسعه این مهم بستر و امکانات لازم را فراهم سازند.سالن ورزشی سمقاور از ۸۹ نیمه‌کاره به حال خود رها شده است، طی این مدت بارها مسئولین مختلف بازدیدهایی را از این پروژه داشته‌اند و وعده‌های عملی نشده بسیاری را برای اتمام و بهره‌برداری از این پروژه به مردم داده‌اند.


زمین چمن مصنوعی میلاجرد ۱۴ سال در سایه بی‌تدبیری مسئولان


 از بی مهری ۱۴ ساله مسئولین نسبت به زمین چمن میلاجرد هم سخن های ناگفتنی بسیار است. از سال ۸۲ تصمیمی بر ساخت و راه اندازی آن گرفته شد اما همچنان تصمیمات بر برگه های نوشته شده در قفسه اتاق مدیران ذی‌ربط خاک می خورد.کلنگی که برای دومین بار بر زمین زده شد


زمین چمن مصنوعی میلاجرد برای دومین بار در سال ۹۱ با حضور مسئولین کلنگ‌زنی شد. روزگاری قرار بود این زمین چمن مصنوعی تنها زمین چمن استان باشد ولی این تنها یک امید واهی بود و تنها این مراسم نمادین بار دیگر نقش کلنگ در میان عکس دسته جمعی مسئولین را پر رنگ‌تر از قبل نشان داد.سالن ورزشی نیمه کاره سمقاور ۷ ساله شد


توحید تجلی رئیس اداره ورزش و جوانان کمیجان گفت: ۲۴ هیات ورزشی در این شهرستان فعالیت دارند که رشته های والیبال، ژیمناستیک، ایروبیک، اسکیت، آمادگی جسمانی و دومیدانی در بخش آقایان و بانوان از استقبال بیشتری برخوردار هستند.


وی، در خصوص طرح های نیمه تمام این شهرستان اظهار کرد: ۲ سالن ورزشی در روستای سمقاور با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد و سالن ورزشی روستای خسروبیگ با پیشرفت ۴۵ درصدی در دست ساخت است.رئیس اداره ورزش و جوانان کمیجان درخصوص طرح نیمه تمام روستای سمقاور عنوان کرد: اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این سالن ورزشی سه میلیارد ریال است. با مساعدت مدیر کل ورزش و جوانان استان مرکزی منابع مالی ساخت این دو طرح ورزشی از اعتبارات استانی تامین خواهد شد و برای ساخت سالن ورزشی روستای خسروبیگ و بهره برداری از آن نیز ۹ میلیارد ریال اعتبار بایستی اختصاص یابد.


 زمین چمن مصنوعی میلاجرد؛ طرحی رها شده از سال ۸۲


وی، زمین چمن مصنوعی در میلاجرد را یکی از طرح های ملی عنوان کرد و افزود: این طرح پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصدی دارد که به علت کمبود منابع مالی و نداشتن ردیف اعتبار، نیمه کاره از سال ۱۳۸۲ رها شده است.رئیس اداره ورزش و جوانان کمیجان با ابراز خرسندی از وجود استخر شنا در این شهرستان گفت: خوشبختانه کمیجان دارای یک استخر خصوصی است که از شرایط مطلوبی در بخش مردان و زنان برخوردار است.


وی در ادامه افزود: بر اساس ماده ۸۸، استفاده از ظرفیت‌های بخش غیر دولتی در راستای اجاره اماکن ورزشی دولتی به بخش خصوصی، باعث شده درآمد اکتسابی در این بخش افزایش قابل توجهی یابد اما با توجه به نیازهای اساسی ورزشی شهرستان می طلبد توجه ویژه ای به این بخش صورت گیرد.


تجلی با اشاره به کمبود مربی در شهرستان کمیجان، بیان کرد: کمبود مربی حرفه ای در برخی رشته های ورزشی، به دلیل بُعد مسافت در کمیجان معضلی بزرگ است. همچنین تجهیز اماکن ورزشی به امکانات تخصصی از جمله تشک در رشته کشتی، تاتمی در رشته ژیمناستیک و تجهیزات کاراته نیز از دیگر نیازهای اساسی در حوزه ورزش شهرستان است.


رئیس اداره ورزش و جوانان کمیجان قهرمان‌پروری و استعدادیابی را اولویت اصلی مسئولان ورزش کمیجان دانست و گفت: با توجه به استعدادیابی که در رشته دو و میدانی صورت گرفته است، حسین رسولی با تمرینات بسیار و کسب عنوان قهرمانی توانست به کمپ تیم ملی راه یابد و در حال حاضر برای حضور در مسابقات آسیایی آماده می‌شود.


تجلی با اشاره به فعالیت ورزشی بانوان در شهرستان گفت: نبود سالن مجزا برای فعالیت های ورزشی بانوان در شهرستان، عدم دسترسی آسان به سالن های توپی و نبود سرویس ایاب و ذهاب در این خصوص از مشکلات مهم این حوزه است، که افرایش منابع مالی، امکانات ورزشی و ساخت سالن ورزشی مختص بانوان از جمله راه حل های کاربردی در راستای حل مشکلات این بخش ورزشی است.


رئیس اداره ورزش و جوانان کمیجان بیان کرد: توجه به حامی و پشتیبان مالی برای توسعه و تقویت ورزش حرفه ای و قهرمانی در حوزه زنان در این شهرستان امری اجتناب ناپذیر است.


سرمایه گذاری در ورزش از ماموریت های مهم همه مسئولان


سیامک سلیمانی فرماندار کمیجان گفت: متاسفانه باوجود اینکه شهرستان پتانسیل و ظرفیت های خوبی در زمینه ورزشی دارد اما در سال های اخیر در حوزه ورزشی کم کاری شده است. سرمایه گذاری در ورزش از ماموریت های مهم همه مسئولان است چرا که با سلامت و نشاط اجتماعی ارتباط تنگاتنگ دارد.


فرماندار کمیجان خاطرنشان کرد: با وجود اینکه ورزش شهرستان کمیجان از زیر ساخت های شهری مناسبی برخوردار است اما می‌طلبد که به روستاها در حوزه ورش توجه بیشتری شود.وی با اشاره به ساخت و تکمیل سالن های ورزشی شهرستان گفت: سالن ورزشی سمقاور با اعتباری که برای آن در نظر گرفته شده است تا پایان سال به بهره‌برداری می رسد و سالن ورزشی خسروبیگ هم با تامین اعتبارات لازم برای آن بخشی از کار را پیش خواهیم برد.


از سرگیری عملیات اجرایی زمین چمن میلاجرد


فرماندار کمیجان از ادامه عملیات ساخت زمین چمن مصنوعی میلاجرد خبر داد و تصریح کرد: زمین چمن مصنوعی میلاجرد متاسفانه چندسالی با بی مهری مسئولان روبه رو شده بود، که در این زمینه با تخصیص اعتبار یک میلیارد ریالی از محل اعتبارت استانی عملیات ساخت آن از سرگیری خواهد شد ولی برای پیشبرد طرح نیاز به اعتبارات بیشتری است. منبع : سلام کمیجان


_________________


بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي E-mail  
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1 پست ] 


مباحث مرتبط
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پیچ میپیچه ولی تو نمی پیچی...!!! (نگاهی به نقاط حادثه خیز محور میلاجرد-راهجرد و بررسی مشکلات راه های شهر میلاجرد)

مرتضى غرىبى

7

1283

پنج شنبه 18 دی 1393, 12:35 am

مرتضى غرىبى نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. میلاجرد؟؟؟؟؟

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3 ]

yase kabood

20

3494

يکشنبه 24 آذر 1392, 2:32 pm

maleki نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. میلاجرد من...

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

azizi-s

10

1778

يکشنبه 17 آذر 1392, 7:45 am

مرتضی غریبی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. دلایل کم آبی در میلاجرد به نظر شما؟

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3 ]

asheri

22

3542

دوشنبه 18 آذر 1392, 6:57 am

hadi.M نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. نامه ای از میلاجرد

atabaki

4

1193

جمعه 22 آذر 1392, 8:21 pm

مرتضی غریبی نمایش آخرین ارسال

 


چه کسي حاضر است ؟

كاربران آنلاين: bing [bot], hanieh


شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
MilajerdSoftwareGroup Powered by: M.S.G | base on: phpbb 3.0.12 | Persian translator: Maghsad
phpBB SEO