ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 2 پست ] 
نويسنده پيغام
 موضوع پست: رفتارهای فرد معتاد
پستارسال شده در: يکشنبه 26 آبان 1392, 6:35 am 
مدير انجمن بهبودي
مدير انجمن بهبودي
نماد کاربر
آفلاين
تاريخ عضويت:چهارشنبه 25 خرداد 1390, 10:53 am
پست ها :
1987 پست
محل سکونت:
شهر شهید ان میلاجرد - خیابان سرداران شهید
تشکر کرده اید:
10925 مرتبه
تشکر شده:
3573 مرتبه در 656 پست ها

محل تولد: ميلاجرد

اعضای خانواده ها اغلب قبل از خود معتاد متوجه شروع به تغییرات رفتاری آنها و بي توجهي به زندگی شان مي گردند. آنها مي بينند که فرد معتاد در مورد ظاهر و بهداشت خود بی توجه بوده و همیشه کثیف و ژولیده به نظر می رسد. آنها احساس غم و اندوه نسبت به دیدن کسی می کنند که زمانی از ظاهرش احساس غرور می کرد، ولی اکنون برایش مهم نیست اعضای خانواده نگران این هستند که عزیزشان مستعد حوادث، ضربات، کبودی و یا از دست رفتن اموال شخصی خود است در حالی که او هیچ چيز در مورد اتفاقات اطراف خود به ياد ندارند. مصرف مواد مخدر بر همه امور دیگر زندگی شان ارجحيت دارد، خانواده ها می بینند که عزیزشان علاقه اش را به تمام فعالیت های زندگی از دست داده است و مایل است در تمام طول روز در اتاق خود را بسته و بخوابد و یا از مواد مخدر استفاده کند. این شرایط باعث می شود که فرد معتاد از دیگران گریزان بوده و در مناسبتهای خانوادگی نتواند شرکت کند. با وجود این اوضاع احوال به عنوان مثال همسر وی از قضاوت دیگران بخاطر رفتارهای غیر معمول همسرش دچار ترس و نگرانی می شود. یکی دیگر از نگرانی های خانواده مصرف مواد در خانه است زیرا آنها می ترسند آلوده بودن فضای خانه باعث تاثیر بر روی سلامت سایر اعضا به خصوص کودکان و خردسالان شود. اعضای خانواده اغلب تمام وقت و انرژی خود را صرف تلاش برای تغییر رفتار معتاد و متوقف کردن اعتیاد او می کنند، اما تنها اثري كه به جاي مي ماند خشم و نا امیدی براي خانواده در نتيجه انکار اشتباهات توسط فرد معتاد است.


_________________
حیات اعضای ماوابسته به برنامه ماست وبرنامه مانیزدرگفته های اعضای ماحیات می یابد

تصوير


بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي E-mail  
کاربران زیر از شما کاربر محترم akbarabadi به خاطر این پست تشکر کرده اند
jalali (يکشنبه 26 آبان 1392, 8:15 am), aliazizi (دوشنبه 27 آبان 1392, 2:59 pm), atabaki (سه شنبه 28 آبان 1392, 5:30 am), مرتضى غرىبى (پنج شنبه 30 آبان 1392, 4:21 am), maleki (پنج شنبه 30 آبان 1392, 8:06 am), atabaki.majid (يکشنبه 3 آذر 1392, 9:48 am)
 موضوع پست: Re: رفتارهای فرد معتاد
پستارسال شده در: چهارشنبه 29 آبان 1392, 8:56 pm 
مدير انجمن بهبودي
مدير انجمن بهبودي
نماد کاربر
آفلاين
تاريخ عضويت:چهارشنبه 25 خرداد 1390, 10:53 am
پست ها :
1987 پست
محل سکونت:
شهر شهید ان میلاجرد - خیابان سرداران شهید
تشکر کرده اید:
10925 مرتبه
تشکر شده:
3573 مرتبه در 656 پست ها

محل تولد: ميلاجرد

تغییر چشمگیر شخصیتی در هنگام نشئگی
یکی دیگر از علائم بیماری اعتیاد که افکار و اندیشۀ فرد مبتلا را پریشان می سازد تغییر چشمگیر رفتار آنها در هنگام مصرف مواد مخدر است. ممکن است به مهربان ترین فرد روی زمین تبدیل شوند


يا هنگامی که مواد مخدر وارد سیستم بدن ما می شود به ناگهان به هیولا تبدیل شوند. حس پایبندی به اخلاقیات را از دست داده و رفتاری تحقير آمیز در پیش می گیرند. به ارتکاب جرم و جنایت و اعمال ناشایست مبادرت مي نمايند چون نیاز به مواد مخدر است که بر رفتار آنها سلطه و سیطره دارد. هرگز نمی دانند که پس از مصرف مواد مخدر چه واکنشی از خود نشان داده و چه شخصیتی از خود به نمایش خواهند گذاشت. در کتاب پايه انجمن معتادان گمنام، اين تغییر شخصیت شدید فرد معتاد، به رفتار دکتر جکیل و آقای هاید که شخصیت اول رمانی به همین نام از یک نویسنده اسکاتلندی قرن نوزدهم است تشبیه شده است که از یک پزشک و انسانی عادی به موجودی هولناک تبدیل شد.
فاجعه این است که بیماری اعتیاد قدرت فکر کردن درست را از معتادان مي گيرد. برای اینکه بتوانند به مصرف مواد مخدر ادامه دهند به دیگران دروغ می گويند. دروغگوئی و فریبکاری به طبیعت و شخصیت دوم آنها تبدیل شده و نمی توانند به سادگی این واقعیت را که بیمار هستند بپذیرند. بسیاری از معتادان تنها پس از سقوط به قعر فلاکت و بدبختی است که تازه می پذیرند بیمار هستند. رنج و عذاب اعتیاد آنچنان شدید می شود که مکانیزم ها و تدابیر دفاعی آنها را درهم می شکند.


متاسفانه بسیاری از معتادان پیش از رسیدن به این مرحله جان خود را از دست می دهند، چون قبول واقعیت و تن دادن به آن بسیار دشوار است. مواد مخدر به روان آنها آسیب می رساند و به همین دلیل اگر فرد مبتلا به بيماري اعتياد می خواهد مصرف مواد مخدر را ترک کند باید بداند که نمی تواند روی افکار و اندیشه های خود حساب کند چون افکار پریشان و بیمارگونه آنها نمی تواند برای ترک مواد مخدر کمکي کند.


آنها به عنوان معتادان مزمن از توانائی ذهنی و فکری لازم برای کمک به خود برخوردار نیستند. مصرف مواد مخدر این قدرت و توانائی را از آنها گرفته است. اگر آنها می خواهند قطع مصرف كرده و از بیماری اعتیاد بهبود پیدا نمايند به قدرتی بالاتر و قوی تر از خود نیاز دارند. تنها در پرتو باور و تکیه به این نیروی برتر است که می توانند راه چاره ای برای بهبودی از بیماری اعتیاد پيدا نمايند.


_________________
حیات اعضای ماوابسته به برنامه ماست وبرنامه مانیزدرگفته های اعضای ماحیات می یابد

تصوير


بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي E-mail  
کاربران زیر از شما کاربر محترم akbarabadi به خاطر این پست تشکر کرده اند
atabaki (پنج شنبه 30 آبان 1392, 4:20 am), مرتضى غرىبى (پنج شنبه 30 آبان 1392, 4:22 am), maleki (پنج شنبه 30 آبان 1392, 8:06 am), atabaki.majid (يکشنبه 3 آذر 1392, 9:48 am)
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 2 پست ] 


مباحث مرتبط
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. مسئولیت معتاد

akbarabadi

0

404

چهارشنبه 6 آذر 1392, 9:41 am

akbarabadi نمایش آخرین ارسال

 


چه کسي حاضر است ؟

كاربران آنلاين: google [bot], msn [bot]


شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  
cron
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
MilajerdSoftwareGroup Powered by: M.S.G | base on: phpbb 3.0.12 | Persian translator: Maghsad
phpBB SEO