ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1 پست ] 
نويسنده پيغام
 موضوع پست: گزارشی از فعالیت های گلخانه دار میلاجردی
پستارسال شده در: شنبه 19 تیر 1395, 7:06 am 
مدیر کل تالار
مدیر کل تالار
نماد کاربر
آفلاين
تاريخ عضويت:چهارشنبه 1 دی 1389, 10:09 am
تشکر کرده اید:
11638 مرتبه

محل تولد: میلاجرد

مقام معظم رهبری در ۲۹ بهمن ماه سال ۹۲ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را در ده ویژگی، چهار ضرورت و هشت الزام تحقق اقتصاد مقاومتی مطرح کردند که عدالت اجتماعی، تکیه بر ظرفیت های داخلی، رویکرد جهادی، مردم محوری، رشد بهره‌وری، اقتصاد دانش‌بنیان از جمله مهمترین محورهای این شعار بودند.

در چند دهه ی گذشته، وابستگی ایران به محصولات نفتی بیشتر شده و این امر باعث آسیب پذیری کشور و نیز طمع بیگانگان جهت دخالت در اقتصاد ایران شده است، حتی در تاریخ آمده است که در سال های ۵۲ تا ۵۶ و در حکومت پهلوی همین مشکل باعث وقوع بی نظمی های اقتصادی و لطمه شدید به کشور شد، اما متاسفانه این روند همچنان و پس از گذشت بیش از سه دهه از انقلاب اسلامی ادامه دارد.

باید از تاریخ درس بگیریم و در شرایطی که هنوز اقتصاد ایران دچار وضع وخیم تری نشده است، چاره ای به حال اقتصاد معتاد به نفت ایران بکنیم.

مساله اقتصاد مقاومتی که از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده است، دقیقا قابل اجرا و مورد نیاز اقتصاد ایران است، البته تعریف های متعددی از اقتصاد مقاومتی شده است، اما اقتصاد مقاومتی که با تکیه بر نیروهای داخلی و حتی نگاه به صادرات محصولات به کشورهای دیگر تلاش کند و وابستگی کشور را به نفت و برطرف کننده ی خطرات این وابستگی باشد، مدنظر ماست.

شهرستان کمیجان از چند سال گذشته تا کنون برای تحقق اقتصاد مقاومتی گام های موثری برداشته است، آنچه در حال حاضر نیازمند کشور جمهوری اسلامی ایران است و باید عزم ملی برای محقق شدن آن ایجاد شود، مسئله مهم اقتصاد مقاومتی است، دیگر فرصتی برای گفتمان سازی نمانده است، و باید هرچه تابحال گفته شده است، جامه ی عمل بپوشد.

از دولت و ملت گرفته است و باید هر کس به اندازه توان خود وارد این میدان شود، نباید دست روی دست گذاشت، و اجازه داد تا کشور ایران به بازار مقصدی برای جنس های بیگانگان بخصوص اجناس بی کیفیت چینی تبدیل شود، تنها خودمان می‌توانیم دست بر زانوی همت گذاشته و در کنار هم قرار گیریم تا چرخ تولید و اقتصاد کشور را بچرخانیم.

یکی از افراد موفق و از پیشقراولان ورود به عرصه ی اقتصاد مقاومتی، ابوالفضل آقامحمدی است، که توانسته است برای 15 نفر اشتغال زایی کند.

کارگری با ایجاد گلخانه خیاری به مساحت 100 متر مربع توانسته است درآمد میلیونی کسب کند

ابوالفضل آقامحمدی در باره ی شروع کار خود به خبرنگار ما گفت: فعالیت در زمینه کاشت خیار گلخانه ای را با کارگری در گلخانه های دیگران و در شهرهای دیگر آغاز کردم، و پس از مدتی که با اصول این کار آشنا شدم، تصمیم گرفتم برای خودم و در شهر میلاجرد از توابع استان مرکزی که در آن ساکن هستم این حرفه را گسترش دهم.

وی افزود: متاسفانه سرمایه ای برای شروع کار نداشته ام، به همین دلیل با متراژ بسیار کم و با وسایلی که در انباری خانه بود، شروع به ساخت گلخانه کردم و تمام لوله ها و ضایعاتی که شاید هیچ وقت به کار نمی آمد را در ساخت این گلخانه استفاده کردم.

این کارآفرین اضافه کرد: شب و روز و به تنهایی در گلخانه ی کوچک خود کار می کردم، تا اینکه به فکر گسترش کار و دریافت تسهیلات افتادم، به اولین ارگانی که مراجعه کردم، بسیج سازندگی بود که اتفاقا از بنده استقبال خوبی انجام دادند و مقداری وام از این نهاد دریافت کردم.

آقامحمدی گفت: با وامی که گرفته بودم، گلخانه خود را گسترش داده و اصولی تر ساختم، همین امر باعث افزایش تولید من شده و در کنار افزایش تولید سودی بیشتری به دست آوردم، باورم شده بود که توانسته ام با ضایعات لوله های انباری برای خودم شغلی ایجاد کرده و از آن راه ارتزاق کنم.

وی تصریح کرد: طولی نکشید که با پیگیری ها و تلاش هایی که داشته ام، در کارم پیشرفت کرده و در منطقه ی خود بی رقیب شدم، به گونه ای که بارها از رسانه های مختلف برای تهیه گزارش از نوع فعالیت من به اینجا آمده اند.

آقامحمدی افزود: با تشویق های خانواده و دوستان به جهاد کشاورزی مراجعه کردم و برای ادامه کار از این اداره مجوز دریافت کرده و از این طریق تسهیلات دیگری هم برای توسه و گسترش کار دریافت کردم.

این کارآفرین ادامه داد: در حال حاضر نزدیک به دوهزار متر گلخانه دارم که توانسته ام برای 5 نفر به صورت مستقیم و 10 نفر به صورت غیر مستقیم کار ایجاد کنم.

آقامحمدی در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار ما گفت: پس از اینکه توانستم محصولات خیار خود را به کیفیت عالی برسانم و نسبت به فروش آنها دغدغه ای نداشته باشم، تصمیم گرفتم تولید محصولات دیگری هم با گلخانه اضافه کنم.

وی افزود: با پرس وجو و تحقیق از کارشناسان مرتبط، کاشت گوجه فرنگی را هم به این گلخانه اضافه کردم.

این کار آفرین خوش ذوق در زمینه های دیگری از قبیل تولید گیاهان دارویی، تولید آلوئه ورا، سبزیجات، پرورش زنبور عسل، باغداری، ورمی کمپوست و پرورش پرندگان زینتی... مشغول به فعالیت است.

قابل ذکر است تمامی این عرصه ها در حیاط مسکونی آقامحمدی صورت می گیرد.

بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي E-mail  
کاربران زیر از شما کاربر محترم atabaki به خاطر این پست تشکر کرده اند
jalali (شنبه 19 تیر 1395, 12:10 pm), akbarabadi (شنبه 19 تیر 1395, 8:42 pm)
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1 پست ] 

مباحث مرتبط
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. گزارشی از کارگاه تولید پلاستیک نایلون در میلاجرد

atabaki

0

247

شنبه 28 فروردین 1395, 3:24 am

atabaki نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. احداث مجتمع گلخانه‌ای برای میلاجرد

atabaki

6

766

دوشنبه 15 اردیبهشت 1393, 10:01 am

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. تجديد آگهي مناقصه گلخانه ميلاجرد

atabaki

0

256

دوشنبه 21 اردیبهشت 1394, 6:44 am

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. نمایندگی ثبت احوال میلاجرد فعالیت خود را آغاز نمود

maleki

1

386

يکشنبه 24 اسفند 1393, 11:52 am

atinegar نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کارگاه های کوچک می تواند شروع خوبی برای فعالیت های گسترده باشد

atabaki

1

263

دوشنبه 26 بهمن 1394, 5:46 pm

atinegar نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

كاربران آنلاين: bing [bot]

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
MilajerdSoftwareGroup Powered by: M.S.G | base on: phpbb 3.0.12 | Persian translator: Maghsad
phpBB SEO