ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 6 پست ] 
نويسنده پيغام
 موضوع پست: تازه ترین فناوری های دنیا
پستارسال شده در: سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 11:12 am 
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
نماد کاربر
آفلاين
تاريخ عضويت:دوشنبه 7 اسفند 1391, 7:45 am
تشکر کرده اید:
2851 مرتبه

محل تولد: Arak

tntplus.ir

مانند هر سال از هشتم ژانویه تمام طرفداران دنیای تکنولوژی و گجت ها، چشم به راه برگزاری بزرگترین نمایشگاه محصولات الکترونیک دنیا در لاس وگاس هستند. CES یا Consumer Electronics Show نام نمایشگاهی است که هر ساله با حضور تعداد زیادی از تولید کنندگان ابزار های الکترونیک، خبرنگاران سایت ها و خبرگزاری های مختلف برپا شده و به معرفی آخرین دستاوردهای لوازم الکترونیک مصرفی می پردازد.

Lenovo

lenovo-phone.jpg

اکثر ما شاید نام لنوو به خاطر لپتاپ های معروف ThinkPad شنیده باشیم، اما این شرکت دوست داشتنی در حوزه موبایل هم فعالیت های خود را دنبال کرده است. تلفن K900 جدیدترین محصول این کمپانی است که دارای صفحه نمایش ۵.۵ اینچی با کیفیت ۱۰۸۰p است. جالب است بدانید که این دستگاه، نخستین تلفنی است که از پردازشگر جدید اینتل یعنی Clover Trail+ استفاده می کند. ضخامت K900، برابر ۶.۹ میلیمتر و وزن آن نیز ۱۶۲ گرم است. در مورد زمان ارائه به بازار و قیمت این محصول هنوز هیچ اطلاعاتی اعلام نشده است.

Panasonic

panasonic-toghpad.jpg

ظاهرا استراتژی پاناسونیک برای نفوذ به بازار تبلت ها، ارائه محصولاتی منحصر به فرد است. پس معرفی تبلت ۲۰ اینچی در روز دوم، اکنون جان سخت های پاناسونیک پای به میدان گذاشته اند. تبلت های سری Toughpad در دو اندازه ۱۰.۱ و ۷ اینچی عرضه می شوند و به ترتیب مجهز به ویندوز ۸ و اندروید ۴ هستند. به گفته پاناسونیک این تبلت ها برای کار در شرایط بسیار سخت و دشوار ، طراحی شده اند.

Huawei

huawei-phone.jpg

این طور که به نظر می رسد بازار ویندوز فون کم کم در حال گسترش است. امروز غول موبایل سازی چین، اولین تلفن هوشمند ویندوزی خود را معرفی کرد. Ascend W1 از وینفون ۸ بهره می برد و نمایشگر IPS LCD با قطر ۴ اینچ و رزولوشن ۸۰۰ در ۴۸۰ پیکسل، ضخامت ۱۰٫۵ میلیمتر، پردازنده دو هسته ای Krait با فرکانس ۱٫۲ گیگاهرتز، گرافیک Adreno 305 و دوربین ۵ مگاپیکسلی با قابلیت ضبط ویدیوهای ۷۲۰p از دیگر مشخصات این تلفن هستند.

Samsung

samsung-youm.jpg

سامسونگ به وضوح انرژی خود را برای نمایشگاه موبایل بارسلونا که در ماه آینده برگزار می شود، حفظ کرده است و در حوزه موبایل چندان دست پر به CES نیامده؛ اما این موضوع سبب نمی شود که این کمپانی قدرتمند کره ای، نوآوری های همیشگی خود را به معرض نمایش نگذارد.

اولین قدرتنمایی سامسونگ با معرفی پردازشگر ۸ هسته ای برای موبایل ها آغاز شد؛ Exynos 5 Octa نام پردازشگری جدیدی است که از فناوری ARM جدید به نام big.LITTLE processor استفاده می کند. سامسونگ می گوید توانایی پردازش سه بعدی این پردازشگر برای بازی ها دو برابر تمام پردازشگرهای موجود در بازار است.

اما ترمز سامسونگ اینجا کشیده نمی شود؛ طرح مفهومی تلفن ها و تبلت های تاشو، جهت نمای آینده تکنولوژی است. Youm نام نمایشگر انعطاف پذیر سامسونگ است که شرایط را برای تولید تلفن های منعطف آماده می کند. آیا انقلاب بعدی دنیا Post PC در راه است ؟ آینده همه چیز را روشن تر خواهد کرد

LG

lg-ultrabook.jpg

دیروز ال جی یک تبلت کشویی را معرفی کرد و امروز نیز با معرفی اولترابوک خود، نشان داد که برنامه ای جدی برای حضور در بازار لپتاپ ها دارد. اولترابوک Z360 دارای صفحه نمایشی با کیفیت ۱۰۸۰p است، ضخامتی ۱.۳۶ سانتی متری دارد و وزنش تنها ۱.۱۵ کیلوگرم برآورد شده است. این محصول از نسل چهارم پردازنده های Core i اینتل یعنی هاسول بهره خواهد برد و انتخاب های Core i3 و Core i7 را نیز در کنار انتخاب پیش فرض که Core i5 است ارائه خواهد کرد.

Archos

archos-tablet.jpg

شرکت Archos در نمایشگاه CES از دو تبلت جدید اندرویدی رونمایی کرد که به طرز عجیبی شبیه آیپد هستند. مدل Platinum 97 از یک نمایشگر ۹٫۷ اینچی IPS با رزولوشن ۲۰۴۸ در ۱۵۳۶ پیکسل بهره می برد و مدل Platinum 80 دارای نمایشگر ۸ اینچی با رزولوشن ۱۰۲۴ در ۷۶۸ پیکسل است. قیمت این دستگاه ها به ترتیب ۳۲۹ و ۱۹۹ دلار خواهد بود.

مایکروسافت: دنیای جدیدی برای بازی های کامپیوتری

microsoft-game.jpg

با وجود اینکه مایکروسافت یکی از غایبان سرشناس در CES 2013 به شمار می رفت؛ اما معرفی پروژه این شرکت در کنفرانس سامسونگ، همگان را به وجد آورد. تصورش را بکنید که در اتاق مشغول بازی با ایکس باکس هستید. و بعد از یک انفجار شعله های آتش از تلویزیون بیرون بزند و همه جای اتاق را دربر بگیرد. این ایده ای است که امشب توسط مایکروسافت و سامسونگ معرفی شد.

برای آنکه بیشتر حال و هوای این ایده را درک کنید، توصیه می کنیم به هیچ وجه ویدیو دمو ساخته شده توسط مایکروسافت را از دست ندهید.

بستری ام کن به حرم!!!

دوست دارم که مرخص نشوم تا آخر

بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي E-mail  
 موضوع پست: Re: تازه ترین فناوری های دنیا
پستارسال شده در: سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 11:14 am 
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
نماد کاربر
آفلاين
تشکر کرده اید:
2851 مرتبه

تردمیل 360 درجه Omni و هدست ویدیویی Oculus Rift: تجربه ای تازه برای بازی خورها

Oculus Rift

جوی استیک می تواند به موزه ها سپرده شود. این روزها با آمدن فناوری هایی مثل Leap Motion و ساعد بند Myo بازی خورها می توانند به نوعی در محیط هر بازی حاضر شده و حرکت کنند. اما با این دو فناوری هم هنوز چیزی کم است. برای همین تردمیل 360 درجه شرکت Virtuix با نام Omni مجهز به هدست ویدیویی Oculus Rift ساخته شده، تا دیگر هیچ کم و کسری نداشته باشید.

این تردمیل با هدستی که شامل دو مانیتور کوچک در مقابل چشمان کاربر است، طوری هماهنگ شده که دویدن کاربر بر روی آن و حرکات سر او -هر دو- در جهات مختلف، موقعیت شخصیت اول بازی در محیط دیجیتال را تغییر می دهد و به نوعی، کاربر در محیط واقعیت مجازی بازی می کند.

قرار است تردمیل Omni با قیمت 400 تا 600 دلار آماده عرضه شود، البته در صورتی که کمپین جمع آوری سرمایه آن با موفقیت پیش رود. این تردمیل از نوار نقاله مشابه تردمیل های عادی استفاده نمی کند بلکه به جای آن از یک سطح شیب دار (رو به مرکز تردمیل) استفاده شده که با گام برداشتن کاربر رو به جلو، به پایین حرکت می کند.

بستری ام کن به حرم!!!

بالا
پستارسال شده در: سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 11:15 am 
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
نماد کاربر
آفلاين
تشکر کرده اید:
2851 مرتبه

کنترل دستگاه های لمسی با امواج مغزی

Samsung Headgear

سعی کنید این را در مخیله تان بگنجانید و بعد کم کم باورش کنید. سامسونگ در حال حاضر با همراهی پژوهشگرانی از دانشگاه تگزاس دارد بر روی راهکاری تحقیق می کند که با استفاده از الکترو انسفالوگرافی به مهار قدرت های ذهنی شما به منظور ارسال دستور به تبلت ها و تلفن های همراه می پردازد؛ و اگر این به تنهایی کافی نیست، باید بدانید که سامسونگ در اصل امیدوار است بتواند آن را به خط اصلی بازار تبدیل کند؛ یعنی به تولید انبوه برساند.

اما پیش از آنکه خیلی از دنیای واقعی جلو بیفتیم، بگذارید قضیه را روشن کنیم: در حال حاضر، استفاده از این سیستم با زحمت همراه بوده و هدف از توسعه آن، افرادی با معلولیت های مختلف است ولی وقتی به دو سال اخیر و علاقه سامسونگ به ارائه روش های جدید برای تعامل با رابط کاربری محصولات نگاه کنیم، آن وقت پذیرش موضوع تولید انبوه و تصور راهکاری برای مصرف کننده عام، آسان می شود.

در حال حاضر، از شرکت کنندگان در طرح خواسته می شود که الکترودهای  ثبت و اندازه گیری فعالیت الکتریکی مغز را روی سر خود قرار دهند. سپس با تمرکز بر روی آیکون های نمایشگر، سنسورها قادر به تشخیص الگوهای الکتریکی منحصر به فرد شده و انتخاب گزینه های مختلف را میسر می کنند.

در کل، دقت دستگاه بین 80 تا 95 درصد است و کاربران می توانند به طور میانگین هر 5 ثانیه یک انتخاب را انجام دهند. به منظور آسان سازی استفاده از سیستم، محققین به دنبال توسعه کلاه های برخوردار از الکترودی هستند که استفاده از آنها هم راحت تر باشد؛ یعنی افراد بتوانند در طول روز بدون مشکل آنها را روی سر قرار دهند.

بعید است که به زودی این فناوری به عرصه تولید انبوه و محصولات مصرفی بیاید، ولی به هر صورت دانستنش بد نیست: سامسونگ بعد از تعقیب نگاه ما، دارد روی امواج مغزی مان کار می کند.

بستری ام کن به حرم!!!

بالا
پستارسال شده در: سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 11:16 am 
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
نماد کاربر
آفلاين
تشکر کرده اید:
2851 مرتبه

ایکس باکس جدید 31 اردیبهشت معرفی می شود

New Xbox

مایکروسافت سر انجام به انتظارها پایان داد و دعوتنامه ها برای معرفی ایکس باکس جدید را ارسال کرد. زمان، شامگاه 31 اردیبهشت (صبح 21 می) و مکان مقر اصلی مایکروسافت در ردموند، واشینگتن است.

تیم ایکس باکس و دان متریک میزبانی این مراسم را با عنوان رونمایی از یک نسل جدید بر عهده خواهند داشت و شنیده ها حاکی از آن است که این مراسم در جمعی کوچک و با تمرکز بر ارائه جزئیات اولیه ایکس باکس جدید که نام موقت آن Durango است، و نیز معرفی نسل جدیدی از بازی ها، امکانات تلویزیونی و سرگرمی های برگزار خواهد شد.

قرار است پخش زنده این مراسم از سایت Xbox در دسترس قرار بگیرد ولی این احتمال وجود دارد که معرفی کامل محصول با تمام جزئیات به کنفرانس E3 در اوایل ژوئن (خرداد ماه) موکول شود.

بستری ام کن به حرم!!!

بالا
پستارسال شده در: سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 11:17 am 
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
نماد کاربر
آفلاين
تشکر کرده اید:
2851 مرتبه

خودروی جدید مرسدس بنز GLA

Banz Suv

CUV یا crossover به دسته ای از وسایل نقلیه گفته می شود که بر اساس پلتفرم خودروهای سواری ساخته می شوند و در عین حال که ویژگی های ارزشمند SUV ها را در خود دارند اما به جای ساختار "بدنه بر روی شاسی" که در SUV ها به کار می رود، در CUV ها از ساختار "بدنه و شاسی یکپارچه" استفاده می شود.

اما GLA که کمپانی مرسدس-بنز طرح مفهومی آن را در نمایشگاه خودروی شانگهای رونمایی کرده، یک اتومبیل 5 درب معمولی نیست؛ ضمن داشتن مشخصات اعلا، قیمتی رقابتی نیز خواهد داشت. یک طراحی کاملا زاویه دار که شکل آن را اساسا نمی توان به باکس خودروهای معمولی تشبیه کرد. عضلانی و وام گرفته از طراحی چشمگیر مدل GLK که بزرگتر و گران تر است.

قرار است این خودرو با یک موتور 4 سیلندر گازوئیلی که به توربوشارژ مجهز شده عرضه شود. موتوری که 208 اسب بخار نیرو و 2 لیتر حجم دارد و جعبه دنده 7 سرعته ای توان تولیدی آن را به هر 4 چرخ منتقل خواهد کرد.

یکی از نکات جالب در طراحی این خودرو، پروژکتورهای لیزری است که روی سقف تعبیه شده و نه فقط می تواند جاده -و هر چیزی در مقابل- را روشن کند بلکه حتی امکان پخش تصویر و ویدیو بر روی سطوح مقابل خود را دارد. تصورش را کنید، واو!

بستری ام کن به حرم!!!

بالا
پستارسال شده در: سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 11:18 am 
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
نماد کاربر
آفلاين
تشکر کرده اید:
2851 مرتبه

آیفون خود را به کنسولی مانند Wii تبدیل کنید

Rolocule Rolomotion

گجت های همراه از زمانی که در بین کاربران فراگیر شدند، تجربه ای لذت بخش را از بازی های رنگارنگ با خود به همراه آوردند. پردازنده گرافیکی این دستگاه ها به مرور زمان پیشرفته تر شد و فاصله خود را با کنسول ها کمتر و کمتر کرد، تا جایی که چندی پیش خواندیم پردازنده تگرا ۵، گرافیکی مشابه با کنسول هایی بازی را به موبایل و تبلت شما می آورد.

در طول این مدت اما شرکت های سازنده کنسول نیز بی کار نمانده و قابلیت های جالبی را به محصولات خود اضافه کردند. با عرضه کینکت و Wii، ژانر جدیدی با عنوان کنترل بازی ها از طریق ژست های حرکتی ایجاد شد. ژانری که به ظاهر گجت های همراه هنوز راه درازی را تا رسیدن به آن باید طی کنند.

اما تکنولوژی سریع تر از آن چیزی پیشرفت می کند که تصورش را می کنید. به تازگی شرکتی هندی با ارائه اپلیکیشنی ادعا کرده است که می تواند آیفون شما را تبدیل به یک دسته کنترل بی سیم کند که امکان اجرای بازی در تلویزیون را با ژست های حرکتی فراهم می آورد.

Rolomotion در واقع اپلیکیشنی است که بازی هایی خاص را از طریق آیفون و به کمک Apple TV به تلویزیون منتقل می کند. این برنامه سپس به کمک سنسورهای ژیرسکپ، قطب نما و شتاب سنجی که در آیفون تعبیه شده، حرکات دست شما را درست مانند کنسول بازی Wii، تبدیل به فرمان های کنترلی کرده و دقایقی مفرح را رقم می زند.

در حال حاضر چند بازی از جمله تنیس، بدمینگتون و ... برای این منظور طراحی شده. Rolomotion در حال حاضر برای آیفون ۵، آیفون ۴اس و آیپاد تاچ تهیه شده و برای اجرا نیاز به iOS 5 به بالا و نسل سوم Apple TV دارد.

اگر کارکرد این برنامه نظرتان را جلب کرده است، می توانید از حالا برای استفاده از نسخه بتای آن ثبت نام نمایید.

بستری ام کن به حرم!!!

بالا
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 6 پست ] 

مباحث مرتبط
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. عکاس معروف‌ترین عکس دنیا کیست+عکس

مرتضی غریبی

0

867

چهارشنبه 27 فروردین 1393, 4:38 am

مرتضی غریبی نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

كاربران آنلاين: bing [bot]

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
MilajerdSoftwareGroup Powered by: M.S.G | base on: phpbb 3.0.12 | Persian translator: Maghsad
phpBB SEO