ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1 پست ] 
نويسنده پيغام
 موضوع پست: آشنایی با اجزاء خودرو
پستارسال شده در: سه شنبه 10 اسفند 1395, 12:54 pm 
ثبت نام کرده
ثبت نام کرده
نماد کاربر
آفلاين
تاريخ عضويت:يکشنبه 24 آبان 1394, 1:34 pm
پست ها :
10 پست
تشکر کرده اید:
0 مرتبه
تشکر شده:
11 مرتبه در 7 پست ها

محل تولد: تهرانآشنایی با اجزاء خودرو
ABS مجهز است نباید فشارهای مکرر به پدال ترمز وارد کنید تنها کافی است پای خود را به طور دائم روی پدال قرار دهید و به خاطر داشته باشید که هنوز می توانید اتومبیل را هدایت کنید .
آنچه که سیستم ABS انجام می دهد مشابه فشار مکرری است که از سوی راننده به پدال ترمز وارد می شود . این سیستم به طور خودکار فشار موجود در خطوط سیستم ترمز را برای حفظ پیشینه عملکرد ترمز تا آستانه قفل شدن چرخ ها تغییر می دهد . در واقع ABS به کمک تجهیزات الکترونیکی با سرعت بسیار زیادی این کار را انجام می دهد .

 

آیا اتومبیل های مجهز به ABS سریع تر از اتومبیل های عادی متوقف می شود ؟
سیستم ABS برای کمک به راننده در حفظ کنترل اتومبیل به هنگام ترمزهای ناگهانی طراحی شده است . برای توقف سریع تر اتومبیل ، ABS می تواند مسافت توقف در جاده های مرطوب و لغزنده را کاهش دهد . همچنین بسیاری از سیستم های موجب کاهش مسافت توقف خواهند شد . در سطوح بسیار نرم مثل ماسه های نرم و برف های نکوبیده ، یک سیستم ABS حقیقتا می تواند موجب افزایش مسافت توقف شود .
در شرایط مرطوب و لغزنده با وجود برخورداری از ABS هنوز باید با دقت رانندگی کنید ، همیشه در فاصله مطمئنی از اتومبیل جلویی خود قرار گیرد و سرعت سازگار با شرایط جاده را حفظ کنید .


آیا تمامی سیستم های ضد قفل یکی هستند ؟
در واقع تمامی آنها در چگونگی کنترل فشار ترمز بسیار شبیه هم هستند اما برخی از سیستمها تنها برای جلوگیری از قفل شدن چرخهای عقب طراحی شده اند . همانظور که گفته شد این گونه سیستمها در وانت های پیکاپو اتومبیل های اسپرتی چند منظوره نصب می شود .
ABS چرخ عقب اتومبیلتان را از چرخیدن به دور خود حفظ می کند اما اگر به ABS چرخ جلو مجهز نباشید همچنان در هنگام قفل شدن چرخ های جلو کنترل فرمان از دست شما خارج است.
سایر سیستم های ABS که در مینی ون ها و اتومبیل های سواری بکار میرود برای حفظ هر 4 چرخ از قفل شدن طراحی شده است .

 

چگونه می توان به ABS عادت کرد ؟
سیستم ترمزضد قفل به سرعت حساس است . بنابراین در سرعت های پایین فعال نخواهد شد . یک روش برای عادت کردن با عملکرد ABS این است که در یک پارکینگ خلوت با سرعتی بیشتر ازآنچه که سیستم ABS را فعال می کند ( معمولا بیشتر از 20 کیلومتر بر ساعت ) حرکت کنید و سپس پدال ترمز به شدت فشار دهید .
البته فعال کردن ABS در سطح جاده های مظلوب و لغزنده به مراتب ساده تر است .
سیستم ضد قفل باید مانع از سر خوردن چرخ ها شود . با وجود اینکه احتمال احساس ضربه در پدال ترمز و شنیدن صدای تیک وجود دارد از فشار مکرر به پدال ترمز خودداری کنید .
نکاتی برای تعمیر و نگه داری
زمانی که سوئیچ اتومبیل را در وضعیت روشن قرار می دهید باید یکی از علامت های BRAKE ANTILOCK یا ABS به رنگ کهربایی و گذرا در صفحه ادوات پشت فرمان روشن شود .
سپس سوئیچ را در وضعیت خاموش قرار دهید . اگر علامت روشن ماند یا شروع به چشمک زدن کرد یا اینکه در هنگام رانندگی روشن شد ، نشان دهنده این است که نقصی در سیستم ABS رخ داده است . به سرعت توسط یک تکنسین حرفه ای ، اتومبیل خود را مورد بازرسی قرار دهید تا منبع مشکل شناسایی شود . احتمالا در کتابچه راهنمای خریداری شده درباره پر و خالی کردن دوره ای سیستم هیدرولیک ترمز مطالبی ذکر شده است که نباید از آن چشم پوشی کرد . درواقع با توجه به اینکه بسیاری از اتومبیل های مجهز به ABS روی هواگیری ترمز به خصوصی دارد ، این راهنما بهتر از کمک برای تکنسین های حرفه ای به شمار میرود .
همچنین سیستم های ترمز مجهز به ABS فشار هیدرولیک فوق العاده بالایی تولید میکند که میتواند خطرناک باشد . پس چنان چه سیستم هیدرولیک یا ABS اتومبیلتان نیاز به تعمیر دارد با یک تکنسین حرفه ای مشورت نمائید .


منبع  : |
[align=left]

[/align]بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي E-mail  
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1 پست ] 


چه کسي حاضر است ؟

كاربران آنلاين: google [bot]


شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  
cron
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
MilajerdSoftwareGroup Powered by: M.S.G | base on: phpbb 3.0.12 | Persian translator: Maghsad
phpBB SEO