ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 4 پست ] 
نويسنده پيغام
 موضوع پست: تفاهم نامه مشترک مرکزنیکوکاری با شرکت تعاونی نگین فرش میلاجرد
پستارسال شده در: چهارشنبه 21 آبان 1393, 7:33 am 
ثبت نام کرده
ثبت نام کرده
نماد کاربر
آفلاين
تاريخ عضويت:يکشنبه 30 شهریور 1393, 3:42 am
تشکر کرده اید:
340 مرتبه

محل تولد: میلاجرد

در اجرای سیاستهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و به منظور همبستگی و هم افزایی منابع و امکانات در راستای سطح کمی و کیفیی خدمات به محرومین و نیازمندان محل تفاهم نامه فی مابین هیأت عامل مرکزنیکوکاری میلاجرد به نمایندگی آقای حاج حیدر غریبی بعنوان ریئس هیأت عامل مرکزنیکوکاری و شرکت تعاونی نگین فرش میلاجرد به نمایندگی خانم زیورتاج امجدی بعنوان مسئول گروه آموزش فرشبافی در تاریخ 93/08/20 منعقد گردید  

ماده 1 موضوع تفاهم نامه :                                           

الف)استفاده بهینه از منابع و امکانات جهت توانمندسازی محرومین و نیازمندان محل با تعامل و همکاری با سایر دستگاههای اجرایی شهرستان

ب) در اختیار گذاشتن حسینیه مسجد حضرت امیرالمومنین(ع) بصورت تمام وقت به تعاونی نگین فرش میلاجرد جهت راه اندازی کارگاه آموزشی فرش بافی

ماده 2 : مدت تفاهم نامه: از تاریخ 93/08/20 لغایت 94/08/20 به مدت یکسال می باشدوتمدید آن با رضایت طرفین میسر می باشد

ماده 3 تعهدات هیأت عامل مرکزنیکوکاری :

الف)شناسایی فرزندان مددجویانی که توانایی لازم جهت آموزش داشته و معرفی به تعاونی جهت آموزش فرش بافی

ب)پرداخت حق عضویت مددجویان  معرفی شده به شرکت تعاونی فوق الذکر

ج)در اختیار قرار دادن حسینیه مسجد امیرالمومنین(ع)بصورت در بست و تمام وقت به مدت یک سال در اختیار تعاونی

د)توانمندسازی فرزندان مددجو جهت اشتغال و خودکفایی

ماده 4 : تعهدات شرکت تعاونی :

الف)اموزش رایگان به مددجویان معرفی شده وپرداخت حق الزحمه به بافندگان فرش و بیمه نمودن در صورت برطرف شدن موانع قانونی

ب) در قبال تأمین مکان آموزش ، شرکت تعاونی متعهد می گردد هزینه های نگهداری و قبوض مصرفی منابع انرژی را پرداخت نماید

ج) اعضای محترم تعاونی جهت تشکیل شبکه های مردمی و همکاری در شناسایی و جذب نیروهای افتخاری(امدایار) از بین کارآموزان با مرکزنیکوکاری همکاری نمایند

د)تعاونی متعهد می گردد پس از اتمام مدت تفاهم نامه مکان فوق را بدون خسارت و با تسویه قبوض انرژی مصرفی تحویل نماید

ماده 5 :نحوه نظارت بر اجرای تفاهم نامه :

مسئول اجرایی مرکزنیکوکاری به عنوان ناظر و نماینده تمام والاختیار  هیأت عامل مرکزنیکوکاری و خانم زیورتاج امجدی به عنوان ناظر و نماینده تام الاختیار شرکت تعاونی نگین فرش میلاجرد  معرفی می گردد

ماده 6 نسخ تفاهم نامه :

این تفاهم نامه مشتمل بر 6 ماده و 10 بند در 3 نسخه که هر سه نسخه دارای حکم واحد می باشد تنظیم گردید و به امضای طرفین رسید

و من ا... توفیق

بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي E-mail  
کاربران زیر از شما کاربر محترم milajerd.nikookary به خاطر این پست تشکر کرده اند
akbarabadi (چهارشنبه 21 آبان 1393, 7:49 am), atabaki (چهارشنبه 21 آبان 1393, 8:51 am), maleki (چهارشنبه 21 آبان 1393, 3:32 pm), mohammadi (چهارشنبه 21 آبان 1393, 7:58 pm), bakhshdari milajerd (پنج شنبه 22 آبان 1393, 3:25 pm)
 موضوع پست: Re: تفاهم نامه مشترک مرکزنیکوکاری با شرکت تعاونی نگین فرش میلاجرد
پستارسال شده در: چهارشنبه 21 آبان 1393, 8:01 pm 
مدیر فنی
مدیر فنی
نماد کاربر
آفلاين
تاريخ عضويت:دوشنبه 29 آذر 1389, 5:57 pm
تشکر کرده اید:
10743 مرتبه

این دو جمله کمی با هم تناقض دارد در صورت امکان توضیح دهید:

1- پرداخت حق عضویت مددجویان  معرفی شده به شرکت تعاونی فوق الذکر

الف)اموزش رایگان به مددجویان معرفی شده

بالا
کاربران زیر از شما کاربر محترم mohammadi به خاطر این پست تشکر کرده اند
atabaki (پنج شنبه 22 آبان 1393, 3:39 am), akbarabadi (پنج شنبه 22 آبان 1393, 10:44 am), bakhshdari milajerd (پنج شنبه 22 آبان 1393, 3:25 pm), maleki (سه شنبه 27 آبان 1393, 5:05 pm)
 موضوع پست: Re: تفاهم نامه مشترک مرکزنیکوکاری با شرکت تعاونی نگین فرش میلاجرد
پستارسال شده در: پنج شنبه 22 آبان 1393, 4:41 am 
ثبت نام کرده
ثبت نام کرده
نماد کاربر
آفلاين
تاريخ عضويت:يکشنبه 30 شهریور 1393, 3:42 am
تشکر کرده اید:
340 مرتبه

با سلام و خسته نباشید

1-شرط ثبت نام در شرکت تعاونی نگین فرش میلاجرد عضو بودن و پرداخت حق عضویت میباشد که بنابر مصوبه هیئت ریئسه برای هر فرد 200000ریال میباشد که این حق عضویت را برای مددجویان تحت حمایت ، مرکزنیکوکاری پرداخت خواهد کرد

2-مددجویانی که از طرف مرکزنیکوکاری و کمیته امداد معرفی میشوند با توجه به اینکه حق عضویت آنان پرداخت شده است شرکت نگین فرش میلاجرد به آنان آموزش خواهند داد و پس از اتمام دوره آموزش جهت بافندگی در همین شرکت دستمزد خواهند گرفت

در پایان امید است با پیشنهادات و نظرات مفید و سازنده ی خودتان ما را در رسیدن به اهداف عالیه مرکزنیکاری که حمایت از محرومین و نیازمندان شهرمان است یاری نمایید

بالا
کاربران زیر از شما کاربر محترم milajerd.nikookary به خاطر این پست تشکر کرده اند
akbarabadi (پنج شنبه 22 آبان 1393, 10:44 am), bakhshdari milajerd (پنج شنبه 22 آبان 1393, 3:25 pm), atabaki (شنبه 24 آبان 1393, 4:26 am), maleki (سه شنبه 27 آبان 1393, 5:05 pm)
 موضوع پست: مصاحبه خانم زیور تاج احمدی با خبرگزاری ایسنا
پستارسال شده در: دوشنبه 3 آذر 1393, 1:39 pm 
مدیر کل تالار
مدیر کل تالار
نماد کاربر
آفلاين
تاريخ عضويت:چهارشنبه 1 دی 1389, 10:09 am
تشکر کرده اید:
11639 مرتبه

یک بانوی کارآفرین عمق عاطفه مادران ایرانی را توصیف‌ناپذیر بیان و اظهار کرد: مادری که می‌خواهد مادرانه شکم فرزندانش را سیر کند اگر نتواند، به لغزش کشیده می‌شود و چه چیزی تأسف‌بارتر از اینکه مادری روح خود را برای امرار معاش فرزندانش به قتل برساند، نیست.

زیورتاج امجدی (مسئول گروه آموزش فرش بافی شرکت نگین فرش میلاجرد ) در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی، با اشاره به اهمیت اشتغال بانوان در دنیای امروز گفت: زنان به لحاظ روحی و جسمی برای انجام کارهای سخت و خشن توانایی ندارند، آنها نیاز به کاری سازگار با روحیه و توانشان دارند.

این کارآفرین که تشکیل تعاونی مسکن مهر و احداث چندین واحد مسکن مهر را در کارنامه کاری‌اش دارد از زندگی پر فراز و نشیب زنان بدسرپرست و سرپرست خانوار سخن به میان آورد و بیان کرد: در جریان ساخت این واحدهای مسکونی با زنان سرپرست خانواری آشنا شدم که به سختی روزگار می‌گذراندند، زنانی که جهت امرار معاش خود و بعضاَ فرزندانی که تحت تکفل دارند مشغول به کار می‌شوند.

این تولیدکننده فرش ایرانی ادامه داد: برخی از این زنان به علت نداشتن سرمایه و یا نداشتن مهارتی که جامعه امروزه خواستار آن است نمی‌توانند کسب درآمد داشته باشند و متأسفانه بعضی تا آستانه‌ی انحراف رفته و برخی به دام آن اسیر می‌شوند.

امجدی اظهار کرد: دیدن این بانوان و شرایط بسیار نامطلوب آنها من را به این فکر واداشت که با راه‌اندازی کارگاهی هر چند کوچک همنوعانم را هر چند محدود با بافتن رج به رج هنر ناب ایرانی تسلای اقتصادی هر چند ناچیزی ببخشم.

وی بیان کرد: با امید حمایت مسئولین و انتظار تشویق آنها جهت ایجاد شغل امن برای بانوان به سراغ گرفتن وام رفتم که بعد از شنیدن جواب‌های منفی مکرر، کفش‌های آهنی را به پا کردم.

امجدی از شرکت در جلسه‌های متعدد و از در کوبیدن‌های امیدوارانه سخن به میان آورد و عنوان کرد: پاسخ تمام تلاش‌ها «نه» بود و نکته جالب قضیه، قول دادن‌ها در حین جلسه و زیر قول زدن‌ها پس از آن بود که ای کاش حداقل مسئولان این شهامت را داشتند و در حضور جمع می‌گفتند نمی‌توانیم کاری انجام دهیم.

این بانوی بافنده ادامه داد: از نه شنیدن‌ها خسته شده بودم و در آستانه‌ی ناامیدی به خانه‌های زنانی که قول کار به آنها داده بودم، سر زدم، به هیچ نحوی نمی‌توانستم آنها را نادیده بگیرم با تمام دو دل بودنم، در نهایت دل را به دریای توکل به خدا سپردم و با سرمایه اندک خود کار را استارت زدم.

این بانوی کارآفرین که تشکیل تعاونی مسکن مهر و احداث چندین واحد مسکن مهر را در کارنامه کاری‌اش دارد از سرگذشت پر فراز و نشیب کارآفرینیش گفت و ادامه داد: با 10 بافنده زن کار را شروع کردم با حمایت شرکت فرش چهار سال از شاه چراغ شیراز سفارش کار گرفتم. بعد از آن به سراغ بافندگی حرفه‌ای رفتم و مدرک مربی‌گری را اخذ کردم.

امجدی به شروع کارش از سال 83 به صورت کارگاهی اشاره و بیان کرد: در شروع کار 30 بافنده زن را زیر چتر حمایت خود گرفتم و سعی کردم کار را گسترش دهم.

وی از ازدیاد بافنده‌های متقاضی کار سخن به میان آورد و افزود: خانمی که در کارگاه می‌نشیند سرمایه‌ای ندارد و هر چند شاید درک اینکه آنها حتی در خانه‌های کوچک خود جایی اضافه برای یک دار قالی ندارند، برای صاحبان خانه‌های هزار متری سخت باشد، اما این یک حقیقت تلخ است.

این کارآفرین ادامه داد: در حال حاضر 100 بافنده متقاضی کار در شهر میلاجرد ثبت نام کرده‌اند اما، متأسفانه دیگر توان راه‌اندازی کارگاهی برای آنها را ندارم و تنها با عضو کردن آنها در تعاونی سعی کردم کمکی به آنها شود.

این بافنده فرش ایرانی به اعطای وام‌های کلان اشاره و اظهار کرد: کسانی که نیاز ندارند باید وام‌های کلان بگیرند و به دارایی خود بیفزایند، در حالی که با اختصاص این وام‌ها به چند کارآفرین می‌توان جلوی خیلی از ناهنجاری‌های اجتماعی را گرفت.

وی ‌عنوان کرد: به کسی که نیاز ندارد کلاس می‌دهند، وام می‌دهند، مکان می‌دهند در صورتی که انتظار داریم براساس آرمان‌های انقلاب تبعیضی میان کارآفرینان و جویندگان کار مشاهده نشود.

این کارآفرین تصریح کرد: به مدت 12 سال کارگاهی استیجاری با مدیریت غیر متمرکز داشتم که سه سال قبل با تهیه مکانی مناسب مدیریت این کارگاه در قالب تشکیل تعاونی ارتقاء یافت.

وی علاقه مسئولین را به غیر متمرکز بودن کارگاه‌ها به دلیل مشکل تأمین مکان دانست و بیان کرد: ما نیاز به کارگاه متمرکز در کنار غیر متمرکز داریم و این نیاز غیرقابل چشم‌پوشی است.

امجدی به انتظار چندین ساله‌اش برای دریافت تسهیلات 50 میلیونی اشاره و بیان کرد: در حال حاضر این مقدار پول دیگر جهت راه‌اندازی یک کارگاه کافی نیست و نیاز به 200 میلیون تومان دارم که برای گرفتن وام یک سند یک میلیاردی باید به بانک سپرده شود که در توان من نیست.

این بافنده فرش دستباف از صادرات فرش به کشورهای ژاپن، تاجیکستان، ارمنستان، مالزی به عنوان یکی از موفقیت‌های کاریش یاد کرد و افزود: با اینکه در چند سال اخیر به دلیل افزایش تورم با مشکل مواجه شدم ولی فرش‌ها در انواع مختلف به دست زنانی غیرتمند بافته شدند.

وی به اهمیت حمایت از زنانی که از زندان آزاد می‌شوند و خواستار زندگی پاک هستند، تأکید و بیان کرد: در مجموعه افرادی که مشغول ‌کار هستند، چهار نفر بانوانی‌اند که از زندان آزاد شده‌ و در حال حاضر از این راه امرار معاش می‌کنند.

امجدی در ادامه اضافه کرد: در حال حاضر 50 بافنده فعال و 170 عضو تعاونی دارم که در روستاها و شهرهای استان زندگی می‌کنند و در کنار اینها تعداد زیادی متقاضی وجود دارد که در صورت حمایت مسئولین، آنها نیز به جمع مستقلانی که کاری شرافتمندانه دارند، می‌پیوندند.

بالا
کاربران زیر از شما کاربر محترم atabaki به خاطر این پست تشکر کرده اند
maleki (دوشنبه 3 آذر 1393, 2:49 pm), mohammadi (دوشنبه 3 آذر 1393, 4:32 pm), akbarabadi (دوشنبه 3 آذر 1393, 7:52 pm), milajerd.nikookary (سه شنبه 4 آذر 1393, 5:55 am)
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 4 پست ] 

مباحث مرتبط
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. به همت خیرین و نیکوکاران در مرکزنیکوکاری میلاجرد......

MILAJERD.NIKOOKARY

0

276

يکشنبه 4 آبان 1393, 9:58 am

MILAJERD.NIKOOKARY نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. دانش آموزان تحت پوشش مرکزنیکوکاری میلاجرد

atabaki

0

300

سه شنبه 25 شهریور 1393, 8:15 am

atabaki نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. تشکیل مجمع بانوان نیکوکار در مرکزنیکوکاری میلاجرد

milajerd.nikookary

0

399

دوشنبه 17 آذر 1393, 10:05 am

milajerd.nikookary نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. برگزاری کلاس ها ، دوره ها و کارگاه های آموزشی رایگان در مرکزنیکوکاری میلاجرد

atabaki

0

273

يکشنبه 26 مرداد 1393, 9:14 am

atabaki نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. صورتجلسه 93/08/29 هیأت عامل مرکزنیکوکاری

milajerd.nikookary

0

451

سه شنبه 4 آذر 1393, 6:02 am

milajerd.nikookary نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

كاربران آنلاين: google [bot]

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
MilajerdSoftwareGroup Powered by: M.S.G | base on: phpbb 3.0.12 | Persian translator: Maghsad
phpBB SEO